Aktualności

 • Szkolenie i zakup nowoczesnego sprzętu

  Data publikacji: 28.02.2014  Beszanowa

  W dniach 24-28 lutego br. na terenie Republiki Słowacji w miejscowości Beszanowa, a także rejonu Tatr Wysokich, odbył się II etap szkolenia z zakresu jazdy quadem pod okiem instruktorów Grupy Podhalańskiej GOPR. Uczestniczyli w nim policjanci Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu i Republiki Słowacji.

 • TOP 10 – najchętniej czytane artykuły i skrót wydarzeń (luty)

  Data publikacji: 28.02.2014  

  Przygotowaliśmy zestawienie najchętniej czytanych treści opublikowanych na naszym portalu w lutym 2014 roku. Nie braliśmy pod uwagę jedynie artykułów – informatorów, które stale cieszą się ogromną popularnością. W lutym przygotowaliśmy dla Was ponad 120 informacji, a odwiedziło nas 200 tys. unikalnych użytkowników.

 • Ćwiczenia służb w warszawskim metrze

  Data publikacji: 28.02.2014  Warszawa

  W nocy z czwartku na piątek (27-28 lutego br.) w warszawskim metrze zostały zorganizowane ćwiczenia służb ratowniczych i porządkowych pod kryptonimem ‘Kret”. Szczegóły dotyczące zaplanowanego scenariusza nie były znane. Do współpracy w ćwiczeniu (jako pozoranci) zostali zaproszeni studenci Wojskowej Akademii Technicznej oraz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

 • "Ostatni komendanci, ostatni żołnierze, 1951–1963"

  Data publikacji: 27.02.2014  prezydent.pl

  Zbiór tekstów "Ostatni komendanci, ostatni żołnierze" zawiera opracowania dotyczące żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego, którzy aż do lat pięćdziesiątych, a w niektórych przypadkach nawet lat sześćdziesiątych ubiegłego stulecia stawiali zbrojny opór sowietyzmowi. Mówi więc o ostatnich, czyli tych, którzy uczestniczyli w najpóźniejszym, wciąż słabo znanym okresie zbrojnych zmagań – czasie walk prowadzonych w lasach, w małych oddziałach, a w końcu często już samotnie.

 • II nocny maraton dla służb mundurowych "RYŚ"

  Data publikacji: 27.02.2014  

  Wszyscy, którzy mają chęć pokonać własne słabości, a także sprawdzić granice wytrzymałości Zarząd Terenowy NSZZFiP we Wrocławiu zaprasza na drugą edycję „RYSIA" - Nocnego Maratonu z Przygodami dla Służb Mundurowych i ich sympatyków, który odbędzie się z 5 na 6 kwietnia 2014 r. na terenie wokół Kątów Wrocławskich.