• Razem w walce z cyberprzestępczością

  Data publikacji: 26.05.2022  

  26 maja br. w siedzibie Komendy Głównej Policji podpisano kolejne porozumienie o współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK, którego celem jest dalsze zacieśnienie współdziałania w zwalczaniu cyberprzestępczości.

 • Dzień Matki

  Data publikacji: 26.05.2022  

  26 maja – w tak ważnym dniu każde dziecko, niezależnie od wieku, pragnie przekazać swojej Mamie słowa wdzięczności i miłości, podziękowania za matczyną opiekę, troskę, trud, poświęcenie, cierpliwość, dobroć, zrozumienie i miłość. Wszystkim Mamom w dniu ich święta, także tym w policyjnym mundurze i pracownicom cywilnym, życzymy wszystkiego co najlepsze!

 • Poważny wypadek policjanta z Gliwic. Funkcjonariusz potrzebuje pomocy!

  Data publikacji: 25.05.2022  

  Mł. asp. Łukasz Walski, na co dzień pracujący w Wydziale do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, w czasie wolnym pomagał znajomym w pracach ogrodowych. Niestety, podczas robót doszło do wypadku, w wyniku którego nasz kolega złamał kręgosłup. Przeszedł już operację i ma dużą szansę na powrót do pełnego zdrowia. By jednak tak się stało, potrzebuje naszej pomocy.

 • 25 maja - Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego - tematyczne webinary dotyczące zjawiska zaginięć małoletnich

  Data publikacji: 25.05.2022  

  Zaginięcia małych dzieci i nastolatków były motywem przewodnim dyskusji ekspertów Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji oraz Fundacji Itaka, operatora linii 116 000 - Telefonu w Sprawie Zaginionego Nastolatka. Webinary zorganizowane zostały w ramach projektu MSWiA „Prowadzenie telefonu interwencyjnego w sprawie zaginionych dzieci”. Nieprzypadkowo odbywają się one w maju, w miesiącu, w którym przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. To święto obchodzone na całym świecie ustanowione zostało dla uczczenia pamięci zaginionych i nieodnalezionych dzieci, których symbolem jest kwiat niezapominajki.

 • I Ty możesz pomóc Wdowom i Dzieciom osieroconym przez policjantów, którzy polegli na służbie

  Data publikacji: 23.05.2022  

  Zapraszamy do udziału w zbiórkach na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Od 14 maja do 22 czerwca br. na internetowych zbiórkach można wylicytować różnorodne przedmioty i tym samym wesprzeć statutową działalność Fundacji.