Szkolenie i zakup nowoczesnego sprzętu

Data publikacji: 28.02.2014

W dniach 24-28 lutego br. na terenie Republiki Słowacji w miejscowości Beszanowa, a także rejonu Tatr Wysokich, odbył się II etap szkolenia z zakresu jazdy quadem pod okiem instruktorów Grupy Podhalańskiej GOPR. Uczestniczyli w nim policjanci Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu i Republiki Słowacji.

Podczas szkolenia doskonalone były techniki jazdy w warunkach zimowych z wykorzystaniem napędu alternatywnego „gąsienic”. Ponadto podczas szkolenia policjanci zostali zapoznani z technikami poruszania się na nartach w czasie akcji ratowniczej, w której jest wykorzystywany sprzęt specjalistyczny przez instruktorów GP GOPR.

Przedsięwzięcie współfinansowane jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Z budżetu projektu (sięgającego kwoty 42 388 euro) zakupiony został quad wraz z gąsienicami, przyczepa służąca do transportu, gogle noktowizyjne, GPS oraz 6 kompletów odzieży specjalistycznej.

Źródło: KWP w Krakowie