Aktualności

 • Propozycje zmian w wynagradzaniu za okres zwolnienia lekarskiego

  Data publikacji: 27.10.2010  

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zaprezentowało założenia do projektu ustawy o racjonalizacji uposażeń służb mundurowych. Jak zaznaczono, projektowana ustawa ma na celu określenie sposobu ograniczania uposażenia funkcjonariuszy i żołnierzy w okresie niezdolności do służby na zasadach zbliżonych do obowiązujących w systemie powszechnym.

 • Trwa dobór policjantów do służby w misjach pokojowych/operacjach policyjnych w 2011/2012 r.

  Data publikacji: 27.10.2010  

  Przypominamy, że Wydział ds. Kontyngentów Policyjnych i Oficerów Łącznikowych, zgodnie z decyzją Komendanta Głównego Policji, przystępuje do realizacji czynności związanych z doborem policjantów do udziału w misjach policyjnych/pokojowych w latach 2011/2012 w charakterze ekspertów pod auspicjami Organizacji Narodów Zjednoczonych i Unii Europejskiej.

 • VIII Mistrzostwa Polski Policjantów – Maraton Dębno 2010

  Data publikacji: 26.10.2010   Zachodniopomorskie

  W niedzielę 24 października 2010 r. już po raz ósmy policjanci, wspólnie z najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami z całej Polski, uczestniczyli w maratonie w Dębnie. W trakcie 37 edycji międzynarodowych zmagań na starcie stanęło około 1000 zawodników, w tym kilkadziesiąt policjantek i policjantów z całego kraju.

 • Wojewódzka Konferencja – "Razem Bezpieczniej dla Dolnego Śląska"

  Data publikacji: 25.10.2010   Dolnośląskie

  22 października 2010 roku w Bielawie odbyła się I Wojewódzka Konferencja pod hasłem "Razem Bezpieczniej dla Dolnego Śląska". Była to okazja do podsumowania dotychczasowych, wspólnych działań podmiotów realizujących zadania w ramach programu na rzecz bezpieczeństwa publicznego. W konferencji uczestniczył Komendant Główny Policji – gen. insp. – Andrzej Matejuk.

 • Mediacja karna jako forma sprawiedliwości naprawczej

  Data publikacji: 22.10.2010  

  "Mediacja jest bez wątpienia inwestycją w ludzi, gdyż daje możliwość budowania, a nie rujnowania. I w tym powinna tkwić jej siła" – powiedział wczoraj Komendant Główny Policji. Okazją do podsumowania, w jakim stopniu instytucja mediacji jest wykorzystywana przez policjantów i jakie trudności napotykają funkcjonariusze w stosowaniu tego rozwiązania, była sesja naukowa zorganizowana w Prokuraturze Generalnej.

Wybierz Strony