VIII Mistrzostwa Polski Policjantów – Maraton Dębno 2010

Data publikacji: 26.10.2010

W niedzielę 24 października 2010 r. już po raz ósmy policjanci, wspólnie z najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami z całej Polski, uczestniczyli w maratonie w Dębnie. W trakcie 37 edycji międzynarodowych zmagań na starcie stanęło około 1000 zawodników, w tym kilkadziesiąt policjantek i policjantów z całego kraju.

Organizatorem VIII Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie była Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie i I Zarząd Wojewódzki NSZZP woj. zachodniopomorskiego. Honorowy patronat nad zawodami objął Komendant Główny Policji.

Trasa maratonu wiodła przez piękne tereny gminy Dębno. Zawodnicy biegli pokonując trzy okrążenia na tracie Dębno – Dargomyśl – Cychry – Dębno. Niestety, pogoda niezbyt sprzyjała maratończykom. Za to mogli oni liczyć na gorący doping publiczności. Od samego początku walka o miano najlepszego policyjnego maratończyka była niezwykle zacięta.

Na mecie policyjnych mistrzostw jako pierwszy pojawił się Paweł Piotraschke ze Szkoły Policji w Słupsku. Drugie miejsce wywalczył Maciej Wojciechowski – na co dzień wykładowca w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Miejsce trzecie zdobył Robert Sobczyk z KPP w Kołobrzegu.

Drużynowo kwalifikacja przedstawia się następująco: I miejsce zajęła drużyna z KMP w Elblągu, II miejsce – KWP Katowice, III miejsce – KPP Wodzisław Śląski.

W policyjnych mistrzostwach wzięły udział dwie panie – Beata Niewiadomska z KMP Elbląg oraz Katarzyna Żurek z BOR.

Na mecie zwycięzców nagradzali medalami Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie – nadinsp. Wojciech Olbryś i insp. Bogusława Bonter – Mazek - Komendant Powiatowy Policji w Myśliborzu. Oprócz medali policjanci otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom sportowych zmagań. I do zobaczenia już za rok!