Aktualności

 • Zmiany w Rozporządzeniu dotyczącym postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do osób ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji

  Data publikacji: 28.02.2011  KGP

  Możliwość czasowego wstrzymania składania dokumentów przez kandydatów do służby, test wiedzy obejmujący szerszy zakres tematyczny, a także inny termin, w którym kandydat może przystąpić do kolejnego postępowania kwalifikacyjnego - to tylko niektóre zmiany, jakie wprowadza Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 8 lutego 2011 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do osób ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji.

 • Minister Rapacki o likwidacji gminnych posterunków

  Data publikacji: 24.02.2011  KGP

  Trudna sytuacja finansowa jest przyczyną likwidacji gminnych posterunków Policji. Jednostki, które są w dobrym stanie i w dużej odległości od innych, nie będą likwidowane. Jak zapewniał gen. Rapacki proces ten nie wpłynie jednak na bezpieczeństwo obywateli, ani nie spowoduje zmniejszenia liczby funkcjonariuszy.

 • Zatrzymaj przemoc w rodzinie - materiał szkoleniowy

  Data publikacji: 24.02.2011  

  Dzięki uprzejmości Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przedstawiamy Państwu materiał szkoleniowy z płyty "Zatrzymaj przemoc w rodzinie".

 • Zasiłki chorobowe mundurowych na obradach rządu

  Data publikacji: 22.02.2011  KGP

  Jednym z punktów obrad dzisiejszego posiedzenia Rady Ministrów ma być projekt ustawy obniżającej zasiłki chorobowe dla służb mundurowych.

 • ROBOCZE SPOTKANIE KIEROWNICTWA POLSKIEJ POLICJI

  Data publikacji: 18.02.2011  

  Podpisanie przez Prezydenta RP ustawy budżetowej na rok 2011, wejście w życie zarządzenia Komendanta Głównego Policji w sprawie naliczeń etatowych oraz inne sprawy finansowe były przedmiotem wczorajszego spotkania Komendanta Głównego z Komendantami Wojewódzkimi. Rezultatem wielogodzinnej dyskusji są ustalenia dotyczące m. in.: liczby osób planowanych do przyjęcia do służby w Policji, maksymalnej wartości wydatków rzeczowych dla garnizonów, zasady nienaruszalności funduszu nagród i zapomóg, pełnego zabezpieczenia środków na świadczenia dla funkcjonariuszy, w tym należności dla odchodzących ze służby, a także określenia zasad podziału środków funduszu uposażeń.

Wybierz Strony