Aktualności

 • Informatyczne fakultety dla młodych policjantów w słupskiej Szkole Policji

  Data publikacji: 23.02.2009  SP Słupsk

  Kursy dotyczące przestępczości komputerowej i metod jej zwalczania - w takich zajęciach dodatkowo uczestniczyć mogą młodzi policjanci przebywający na szkoleniu podstawowym w słupskiej Szkole Policji. Oprócz wykładowców zajęcia ze słuchaczami prowadzą także specjaliści z firm, których działalność oparta jest w głównej mierze na internecie. Swoimi doświadczeniami w walce z nieuczciwymi internautami podzielili się przedstawiciele portalu aukcyjnego Allegro.pl oraz serwisu społecznościowego Nasza-klasa.pl.

 • Minister SWiA podpisał rozporządzenie dotyczące uposażeń policjantów (aktl.)

  Data publikacji: 18.02.2009  KGP

  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Grzegorz Schetyna podpisał rozporządzenie dotyczące uposażeń policjantów. Teraz zostanie ono skierowane do podpisu do Ministra Pracy i Polityki Społecznej, a następnie do publikacji w Dzienniku. Wejście w życie niniejszych rozporządzeń umożliwi wypłacenie funkcjonariuszom podwyżek z wyrównaniem od 1 stycznia 2009 r. Przeciętna miesięczna podwyżka dla jednego funkcjonariusza wyniesie około 300 zł.

 • Wizyta pożegnalna Ambasadora Singapuru w KGP

  Data publikacji: 18.02.2009  KGP

  W dniu 18 lutego 2009 roku wizytę w Komendzie Głównej Policji w Warszawie złożył Pan Victor Loh Kwok Hoong - nierezydujący Ambasador Singapuru w naszym kraju. Celem było spotkanie pożegnalne Ambasadora z Panem nadinsp. Arkadiuszem Pawełczykiem - Pierwszym Zastępcą Komendanta Głównego Policji oraz Panem podinsp. Rafałem Łysakowskim - Dyrektorem Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP.

 • Wizyta delegacji Chorwacji w KGP

  Data publikacji: 18.02.2009  KGP

  W dniach 16-18 lutego 2009 r. na zaproszenie Pana Adama Rapackiego, Podsekretarza Stanu w MSWiA przebywała w Polsce delegacja chorwackiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych z Panem Ivo Bačiciem, Sekretarzem Stanu na czele.

 • Wyjazdowe posiedzenie Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych

  Data publikacji: 17.02.2009  KGP

  Dziś odbyła się agenda wyjazdowego posiedzenia Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Posłowie odwiedzili ośrodek szkolenia Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP, a następnie zapoznali się ze stanem realizacji Programu Modernizacji Policji oraz kwestiami dotyczącymi oszczędności budżetowych w Policji w 2009 r.

Wybierz Strony