Aktualności

 • Odprawa roczna polskiej Policji - Założenia projektu ustawy o emeryturach i rentach dla funkcjonariuszy służb mundurowych

  Data publikacji: 30.01.2009  KGP

  Podsumowanie roku 2008 w polskiej Policji i cele na obecny zaprezentowano podczas odprawy kadry kierowniczej Policji, która odbyła się 29-30.01 w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Wzięli w niej udział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji - Adam Rapacki, komendanci wojewódzcy, dyrektorzy biur KGP i przedstawiciele związków zawodowych. Podczas spotkania w drugim dniu wicepremier Grzegorz Schetyna przedstawił założenia reformy emerytalnej służb mundurowych. Wstępny projekt został przedłożony do konsultacji środowisku policyjnemu.

 • Zmiana na stanowisku Oficera Łącznikowego Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Austrii w Polsce

  Data publikacji: 28.01.2009  KGP

  W dn. 28 stycznia 2009 r. odbyła się uroczystość pożegnalna Gerharda Strickera Oficera Łącznikowego Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Austrii w Polsce, który z dniem 31 stycznia br. kończy swoją służbę w naszym kraju. Na zaproszenie Ambasadora Republiki Austrii w Polsce dr Alfreda Längle w spotkaniu udział wzięli nadinsp. Kazimierz Szwajcowski - Zastępca Komendanta Głównego Policji oraz podinsp. Rafał Łysakowski - Dyrektor Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP.

 • III Spartakiada Służb Mundurowych

  Data publikacji: 27.01.2009  Przemyśl

  Wczoraj odbyła się III Spartakiada Służb Mundurowych w Przemyślu. Podobnie jak w poprzednim roku impreza organizowana była przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu przy udziale Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Trasa zjazdowa, na której rozgrywano zawody usytuowana jest w malowniczym miejscu, na Kopcu Tatarskim wznoszącym się nad Przemyślem.

 • KWP Łódź - ocena wyników pracy w roku 2008

  Data publikacji: 21.01.2009  Łódź

  Przestępczość maleje, a wykrywalność wzrasta - kierownictwo Komendy wojewódzkiej Policji w Łodzi podsumowało efekty pracy garnizonu osiągnięte w 2008 roku

 • Emerytury policyjne w Europie

  Data publikacji: 19.01.2009  KGP

  Dużo mówi się ostatnio o systemie emerytalnym służb mundurowych. W różnych krajach ustawodawcy przyjmują różne rozwiązania. W Niemczech, Hiszpanii i Holandii by nabyć uprawnienia emerytalne wystarczy osiągnąć określony wiek. Na Białorusi czy w Bułgarii istotne jest przepracowanie określonej liczby lat. W Austrii i Francji oba te warunki należy spełnić łącznie.

Wybierz Strony