III Spartakiada Służb Mundurowych

Data publikacji: 27.01.2009

Wczoraj odbyła się III Spartakiada Służb Mundurowych w Przemyślu. Podobnie jak w poprzednim roku impreza organizowana była przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu przy udziale Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Trasa zjazdowa, na której rozgrywano zawody usytuowana jest w malowniczym miejscu, na Kopcu Tatarskim wznoszącym się nad Przemyślem.

188 "mundurowych narciarzy" z Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Izby Celnej rywalizowało ze sobą w trzech grupach: "VIP", kobiet i mężczyzn. O zwycięstwie decydował najlepszy czas osiągnięty w dwóch zjazdach.

W rywalizacji policjantów, w dwóch przedziałach wiekowych, zwyciężyli: Dariusz Włodarczyk z Ustrzyk Dolnych i Mariuszem Kramarczyk z Jasła. Wyprzedzili oni Alfreda Cyzio z Ustrzyk Dolnych, Wiesława Grońskiego z Rzeszowa oraz Tomasza Filipowicza z Rzeszowa i Edwarda Ożoga z Rzeszowa.

Wśród kobiet, których w całej tej grupie było tylko osiem, najszybciej wśród przedstawicielek Policji zjeżdżała Ewa Armata z Krosna wyprzedając Ewę Wawrzyniak z Ustrzyk Dolnych i Annę Chudzik z Rzeszowa.

Stającym na podium zawodnikom medale i dyplomy wręczali między innymi: Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma i Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia podinsp. Bogdan Jaworski.

Impreza zorganizowana została w głównej mierze przez strażaków Komendy Miejskiej PSP w Przemyślu przy udziale Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.