Zmiana na stanowisku Oficera Łącznikowego Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Austrii w Polsce

Data publikacji: 28.01.2009

W dn. 28 stycznia 2009 r. odbyła się uroczystość pożegnalna Gerharda Strickera Oficera Łącznikowego Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Austrii w Polsce, który z dniem 31 stycznia br. kończy swoją służbę w naszym kraju. Na zaproszenie Ambasadora Republiki Austrii w Polsce dr Alfreda Längle w spotkaniu udział wzięli nadinsp. Kazimierz Szwajcowski - Zastępca Komendanta Głównego Policji oraz podinsp. Rafał Łysakowski - Dyrektor Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP.

Gerhard Stricker pełnił funkcję Attache - Oficera łącznikowego Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Austrii przy Ambasadzie Republiki Austrii w Warszawie od 1 września 2002 r. Jego rozległa wiedza, osobiste zaangażowanie oraz działania podejmowane na rzecz rozwoju współpracy organów ścigania naszych państw, przyczyniły się do stworzenia właściwej płaszczyzny prowadzonej kooperacji, szczególnie podczas działań polskiej Policji w związku z zabezpieczeniem ME w Piłce Nożnej Euro 2008 Austria - Szwajcaria.

W uznaniu zasług nadinsp. Kazimierz Szwajcowski uhonorował Gerharda Strickera Srebrną Odznaką Za Zasługi dla Policji. Spotkanie stanowiło również okazję do wprowadzenia następcy Gerharda Strickera - Thomasa GRUNERT- RUINERA, który służbę w naszym kraju rozpocznie z dniem 1 marca br.