• Uroczyste otwarcie Komisariatu Policji w Jeleśni

  Data publikacji: 31.03.2014  J

  31 marca br. odbyło się uroczyste otwarcie Komisariatu Policji w Jeleśni. Budynek komisariatu został oddany do użytku po remoncie przeprowadzonym w ramach programu standaryzacji komend i komisariatów Policji. Koszt inwestycji wyniósł 450 tys. zł.

 • 51. rocznica śmierci Marszałkowej Aleksandry Piłsudskiej

  Data publikacji: 31.03.2014  

  Wielka dama II Rzeczypospolitej, wspominana przez bliskich i współpracowników Marszałka Józefa Piłsudskiego jako osoba nadzwyczaj ciepła i wrażliwa na ludzkie problemy. Wzorowa matka i żona, przykładna opiekunka gniazda rodzinnego. 31 marca 1963 roku w Londynie, w wieku 81 lat, zmarła Marszałkowa Aleksandra Piłsudska.

 • Co z publikowaniem zdjęć do celów wykrywczych?

  Data publikacji: 31.03.2014  K

  Co jakiś czas nie tylko w policyjnym środowisku odżywa problem legalności publikowania zdjęć dla celów wykrywczych np. osoby podejrzewanej o popełnienie przestępstwa, a wykonanych poprzez system szeroko pojmowanego publicznego monitoringu. Najkrócej rzecz ujmując chodzi o osoby sfotografowane w trakcie zachowania noszącego znamiona występku ściganego karnie, której personaliów nie znamy, a poznać chcemy, w celu wszczęcia stosownego postępowania karnego. Na taką praktykę obrażają się „pięknoduchy” z niektórych organizacji pozarządowych, obwiniając Policję o łamanie ustawy o ochronie danych osobowych bądź prawo prasowe.

 • KGP planuje wyposażyć każdy patrol Policji w broń elektryczną z kamerą

  Data publikacji: 30.03.2014  K

  Prawdopodobnie w 2015 r. każdy patrol Policji będzie wyposażony w taser z kamerą rejestrującą obraz i dźwięk; pierwsze kilkadziesiąt sztuk tej broni elektrycznej wraz z filmem instruktażowym już trafiło do komend - powiedział Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński.

 • Przygotowania Wielkopolskiej Policji do realizacji projektów teleinformatycznych w nowej perspektywie finansowej UE na lata 2014-2020

  Data publikacji: 28.03.2014  P

  28 marca br. Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu podpisała porozumienie z Urzędem Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w sprawie dofinansowania projektu „Wykonanie dokumentacji dla projektu Budowa zintegrowanej platformy teleinformatycznej wielkopolskiej Policji dla rozwoju społeczeństwa informacyjnego”. Przedsięwzięcie to będzie miało niebagatelne znaczenie dla całej infrastruktury teleinformatycznej Wielkopolskiej Policji.

Wybierz Strony