Aktualności

 • Świąteczne działania charytatywne policjantów XXX rotacji Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie

  Data publikacji: 31.12.2019  

  W ramach „Christmas Charity Event”, czyli kiermaszu potraw świątecznych organizowanego corocznie w kwaterze głównej Misji EULEX Kosowo, nie zabrakło stoiska Jednostki Specjalnej Polskiej Policji. Grupa policjantów - kucharzy pod kierunkiem mł. asp. Radosława Filipowicza (KSP) przygotowała m.in. pierogi, bigos, pierniki, żurek i barszcz. Wraz z przedstawicielami innych kontyngentów narodowych biorących udział w misji zebrano ok. 5.000 EURO, które zostały przekazane na rzecz Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Kosowie.

 • Film podsumowujący rok jubileuszowy w Komendzie Stołecznej Policji

  Data publikacji: 31.12.2019   Mazowieckie

  Rok jubileuszowy powstania Polskiej Policji dobiega końca. Z tej okazji w Komendzie Stołecznej Policji powstał film podsumowujący wydarzenia, jakie w ciągu roku towarzyszyły obchodom 100. rocznicy powstania Policji Państwowej w garnizonie stołecznym.

 • Porozumienie z Państwową Strażą Pożarną

  Data publikacji: 30.12.2019  

  30 grudnia 2019 roku w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie odbyło się spotkanie Komendanta Głównego PSP bryg. Andrzeja Bartkowiaka z Komendantem Głównym Policji gen. insp. Jarosławem Szymczykiem, podczas którego podpisano porozumienie w sprawie współdziałania Policji i PSP.

 • Ostatnie wakaty w małopolskiej Policji zostały obsadzone

  Data publikacji: 30.12.2019   Małopolskie

  Po dzisiejszym naborze 133 osób małopolska Policja nie ma już wolnych etatów. Brak nieobsadzonych policyjnych stanowisk to sytuacja wyjątkowa, bo mająca miejsce pierwszy raz w historii małopolskiego garnizonu. Osiągnięcie poziomu 100 % zatrudnienia to wynik przeprowadzenia szeregu przedsięwzięć i atrakcyjności służby w naszych szeregach. Nowo przyjętym policjantom życzymy satysfakcji ze służby i wielu sukcesów zawodowych.

 • Fajerwerki a bezpieczeństwo

  Data publikacji: 30.12.2019  

  Nadchodzi najbardziej oczekiwana noc - Sylwester. Większość z nas chce przeżyć ten czas w niezapomniany i huczny sposób. Warto jednak w czasie przygotowań do powitania Nowego Roku pomyśleć o zasadach bezpiecznego obchodzenia się z fajerwerkami.