Aktualności

 • Nowe akty prawne Komendanta Głównego Policji (lipiec 2015 r.)

  Data publikacji: 31.07.2015  

  W Elektronicznym Dzienniku Urzędowym Komendy Głównej Policji ukazały się nowe akty prawne podpisane przez Komendanta Głównego Policji.

 • Po co policjantowi imiennik?

  Data publikacji: 31.07.2015  poradnik

  Umundurowany policjant jest obowiązany przestrzegać zasad noszenia przepisowego munduru, dystynkcji, znaków identyfikacyjnych oraz orderów, odznaczeń, medali i odznak na zasadach określonych w przepisach o umundurowaniu policjantów. Znakiem identyfikacyjnym policjanta jest m.in. znak identyfikacji imiennej (imiennik). Przypominamy o tym, jak się go nosi.

 • TOP 10 – najchętniej czytane artykuły i skrót wydarzeń (lipiec 2015 r.)

  Data publikacji: 31.07.2015  

  Przygotowaliśmy zestawienie najchętniej czytanych artykułów w lipcu br. i skrót wydarzeń. Zapraszamy do podsumowania miesiąca!

 • Podpisano Pakt Społeczny Przeciw Dopalaczom

  Data publikacji: 29.07.2015  Warszawa

  Pakt Społeczny Przeciw Dopalaczom, podpisany w środę w Warszawie, ma skoordynować działania różnych instytucji i organizacji prowadzone w walce z tymi substancjami. Rusza też kampania, która będzie mówić o zagrożeniach związanych z zażywaniem dopalaczy.

 • Uhonorowani za odwagę przez Komendanta Głównego Policji

  Data publikacji: 29.07.2015  

  Każdy policjant w codziennej służbie gotów jest narazić swoje życie, by pomagać innym. Podczas tegorocznych mazowieckich obchodów Święta Policji, Komendant Główny Policji uhonorował funkcjonariuszy, którzy bez wahania narazili swoje życie, by ratować innych.