Aktualności

 • Znamy termin egzaminu oficerskiego

  Data publikacji: 30.04.2015  WSPol

  W dniach 9-10 czerwca br. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbędzie się kolejny egzamin oficerski.

 • Potrzebna krew dla policjanta

  Data publikacji: 30.04.2015   Łódzkie

  Pilnie potrzebna jest krew dla naszego kolegi, sierż. sztab. Michała Chłopka, policjanta z Opoczna, który podczas interwencji został ugodzony nożem.

 • TOP 10 – najchętniej czytane artykuły i skrót wydarzeń (kwiecień 2015 r.)

  Data publikacji: 30.04.2015  

  Przygotowaliśmy zestawienie najchętniej czytanych treści opublikowanych na naszym portalu w kwietniu br. Zapraszamy do podsumowania miesiąca!

 • Więcej mundurowych w służbie

  Data publikacji: 29.04.2015  MSW

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przeanalizowało efekty działania ustawy L-4 mundurowych za okres sześciu miesięcy 2014 r. Największy spadek liczby funkcjonariuszy i dni zwolnień lekarskich nastąpił w BOR. Funkcjonariusze Biura byli częściej obecni na służbie – o 38% spadła liczba mundurowych oraz ilość dni chorobowego. Znaczny spadek liczby mundurowych na L-4 odnotowano także w Straży Granicznej (19%), a liczby dni w PSP (26%).

 • Konferencja szefów policji kryminalnych

  Data publikacji: 29.04.2015  Warszawa

  Najczęstsze formy przestępczości, metody jej zwalczania w poszczególnych krajach oraz możliwości współpracy międzynarodowej w zakresie eliminowania niepożądanych zjawisk - to główne kierunki trwającej w Warszawie konferencji szefów policji kryminalnych stolic Europy Środkowej i Wschodniej oraz Monachium (27-30 kwietnia br.). Tegorocznym organizatorem jest Komenda Stołeczna Policji.