Aktualności

 • Pożegnaliśmy ich w 2015 roku

  Data publikacji: 31.10.2015  

  Wspominamy nasze koleżanki i naszych kolegów, którzy odeszli w ciągu minionych miesięcy.

 • Rozbudowa Szkoły Policji w Pile

  Data publikacji: 29.10.2015  

  Szkoła Policji w Pile, pomimo swojej renomy i ponad 60-letniej historii, od początku borykała się z problemem zakwaterowania słuchaczy na poziomie odpowiadającym współczesnym standardom. Jest szansa, że już w nieodległej przyszłości, problem ten zostanie rozwiązany, a na terenie kompleksu szkolnych obiektów powstanie akademik dla słuchaczy.

 • Ruszyła Śląska Platforma Przeciw Nienawiści

  Data publikacji: 29.10.2015  

  Działalność Śląskiej Platformy Przeciw Nienawiści zainaugurowano 28 października br. w Katowicach. Projekt skierowany jest do organizacji pozarządowych i instytucji zajmujących się zwalczaniem przejawów dyskryminacji i mowy nienawiści na terenie województwa śląskiego. Jego celem jest wymiana pomysłów i dobrych praktyk oraz stworzenie planu działań i skoordynowanie dotychczasowych inicjatyw mających na celu zapobieganie i zwalczanie przestępstw motywowanych nienawiścią.

 • Pamięci generała Marka Papały

  Data publikacji: 29.10.2015  

  29 października br. na cmentarzu w Pruchniku oddano hołd byłemu Komendantowi Głównemu Policji gen. Markowi Papale. W obecności ojca Jana i rodziny, kwiaty na grobie generała złożyli podkarpaccy policjanci. W imieniu Komendanta Głównego Policji, generalnego inspektora Krzysztofa Gajewskiego, hołd zmarłemu oddał komendant wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. Zdzisław Stopczyk.

 • Marta Mysur mistrzynią Europy Taekwon-Do ITF

  Data publikacji: 28.10.2015  sport

  W dniach 21-25 października br. w Motherwell w Szkocji odbyły się Mistrzostwa Europy Taekwon-Do ITF. W zawodach brała udział sierż. Marta Mysur z KPP w Tomaszowie Mazowieckim, która zdobyła złoty medal i obroniła tytuł mistrzyni Europy w drużynowych technikach specjalnych. W mistrzostwach wzięło udział 520 zawodników, w tym: 268 seniorów i 252 juniorów reprezentujących łącznie 23 państwa.