Rozbudowa Szkoły Policji w Pile

Data publikacji: 29.10.2015

Szkoła Policji w Pile, pomimo swojej renomy i ponad 60-letniej historii, od początku borykała się z problemem zakwaterowania słuchaczy na poziomie odpowiadającym współczesnym standardom. Jest szansa, że już w nieodległej przyszłości, problem ten zostanie rozwiązany, a na terenie kompleksu szkolnych obiektów powstanie akademik dla słuchaczy.

Nowa, tak potrzebna szkole inwestycja, możliwa będzie do zrealizowania między innymi dzięki podpisanej w maju br. umowy, dzięki której gmina przekazała szkole pieniądze na Fundusz Wsparcia Policji. Kwota, ponad 270 tysięcy złotych, została przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z opracowaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ramach planowanej budowy akademika. To dopiero pierwszy krok, bez którego jednak nie można rozpocząć tej inwestycji.

Budynek zakwaterowania, jako bursa dla słuchaczy Szkoły Policji w Pile zaprojektowany będzie na planie litery L na pięciu kondygnacjach. Każda kondygnacja, pomijając ostatnią (poddasze), mieści moduły mieszkalne składające się z przedpokoju, wspólnej łazienki i dwóch pokoi. Przewidziano moduły 2-pokojowe, w których kwaterowane będą w sumie cztery osoby oraz moduły 1-pokojowe, w których kwaterowane będą dwie osoby. W budynku przewidzianych będzie 386 miejsc dla słuchaczy z możliwością aranżacji poddasza na użytek kolejnych 73 osób.

Na każdym piętrze, oprócz poddasza, w centralnej części budynku zlokalizowany będzie pokój dowódcy. Na parterze zaprojektowano wartownię przy wjeździe na teren szkoły oraz portiernię przy głównym wejściu do budynku. Użytkownicy budynku będą też mieli do dyspozycji pomieszczenie pralni i suszarni zlokalizowane na parterze. Na ostatniej kondygnacji w głównej wieży budynku znajdzie swoje miejsce sala wielofunkcyjna m.in. dla celów kulturalnych, szkoleniowych itp. W celu łatwej komunikacji, istniejący budynek, połączony zostanie z bursą - łącznikiem na poziomie trzeciej kondygnacji.

Wejdź na stronę Szkoły Policji w Pile >>