Aktualności

 • Nowy komisariat w Gąbinie

  Data publikacji: 30.04.2009  Gąbin

  W samo południe, 29 kwietnia, rozpoczęła się uroczystość otwarcia nowej siedziby Komisariatu Policji w Gąbinie. Ponad 30 funkcjonariuszy wprowadzi się do nowoczesnego budynku, którego budowa trwała od lipca 2007 roku. Inwestycję sfinansowała Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu.

 • Cywil na służbie

  Data publikacji: 16.04.2009  KGP

  Powraca służba przygotowawcza, zmienia się procedura naboru, a co najistotniejsze zostaje wprowadzona okresowa ocena pracowników - to najistotniejsze zmiany w Ustawie z dnia 21 listopada 2008 r. o Służbie Cywilnej.

 • Koleżanki i Koledzy!

  Data publikacji: 10.04.2009  KGP

  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy pragnę, za pośrednictwem tego listu, przesłać Wam Drogie Policjantki i Policjanci serdeczne pozdrowienia oraz życzenia. Święta Wielkanocne to czas wielkich nadziei, refleksji oraz wzajemnej życzliwości. To czas wzruszających chwil i szczególnych przeżyć duchowych, zwłaszcza dla tych funkcjonariuszy, którzy spędzają je z dala od najbliższych, pełniąc służbę w polskich kontyngentach policyjnych.

 • Apolityczność to podstawa Policji

  Data publikacji: 03.04.2009  KGP

  Apolityczność polskiej Policji, to jeden z fundamentów funkcjonowania tej instytucji. Nieangażowanie się policjantów w jakąkolwiek działalność polityczną, realizowanie swoich zadań niezależnie od tego co działo i dzieje się na polskiej scenie politycznej to zasady bardzo skrupulatnie przestrzegane przez nas wszystkich. To między innymi ich realizacja przyczyniła się do tak znaczącego wzrostu zaufania społecznego do polskiej Policji, zaufania, którym obywatele obdarzają każdego z nas.

 • Zmiany w postępowaniu kwalifikacyjnym na wybrane stanowiska służbowe w Policji

  Data publikacji: 01.04.2009  KGP

  Z dniem 1 kwietnia 2009 r. zostają wprowadzone zmiany w "Ogólnym trybie i zasadach przeprowadzania postępowań kwalifikacyjnych na wybrane stanowiska służbowe w Policji". Uwzględniają one wnioski i uwagi kierowane do Komendanta Głównego Policji przez zarządzających postępowania kwalifikacyjne i mają na celu racjonalizację wykorzystywania w Policji zasobu kadrowego wyłonionego w przeprowadzonych już postępowaniach kwalifikacyjnych. Powinny one pozytywnie wpłynąć na właściwy dobór kadry kierowniczej oraz przyspieszyć działania związane z obsadzaniem kluczowych stanowisk i zapewnić tym samym prawidłowe funkcjonowanie jednostek i komórek organizacyjnych Policji.