Specjalista w Zespole Międzynarodowej Współpracy Policji CBŚP

Data publikacji: 09.07.2024

Wydział Prezydialny Centralnego Biura Śledczego Policji poszukuje kandydata na stanowisko: specjalista (w 6 grupie zaszeregowania) w Zespole Międzynarodowej Współpracy Policji, którego celem będzie zapewnienie prawidłowej realizacji zadań w zakresie wsparcia procesu zwalczania przestępczości zorganizowanej, w szczególności o charakterze międzynarodowej.

Główne obowiązki:

  • realizowanie zadań wynikających z prowadzonej pozaoperacyjnej współpracy międzynarodowej CBŚP,
  • opracowywanie informacji dotyczącej pozaoperacyjnej współpracy CBŚP dla jednostek i komórek organizacyjnych KGP oraz MSWiA,
  • współpraca z oficerami łącznikowymi Policji oraz oficerami łącznikowymi służb porządku publicznego akredytowanymi w Polsce,
  • pomoc w kontaktach międzynarodowych w trakcie prowadzonych spraw operacyjnych i śledczych,
  • pełnienie funkcji eksperta wspierającego w ramach mechanizmu EMPACT w zakresie sieci przestępczych wysokiego ryzyka (HRCN),
  • pozyskiwanie informacji z instytucji krajowych i zagranicznych dotyczących możliwości uzyskania środków finansowych dla Policji, w tym z funduszy strukturalnych, mechanizmów finansowych i programów Unii Europejskiej oraz ocena możliwości wsparcia finansowego komórek organizacyjnych Policji właściwych do zwalczania przestępczości zorganizowanej,
  • pomoc przy sporządzaniu wniosków aplikacyjnych o dofinansowanie ze środków krajowych i zagranicznych, w tym Unii Europejskiej.

Wykształcenie i kwalifikacje:

  • określone w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji  z dnia 16 grudnia 2022 r. w sprawie wymagań w zakresie wykształcenia, kwalifikacji zawodowych i stażu służby, jakim odpowiadają policjanci na stanowiskach komendantów Policji i innych stanowiskach służbowych (Dz. U. z 2023 r. poz. 2252)

Wymagania niezbędne:

  • co najmniej dwa lata doświadczenia w służbie śledczej lub kryminalnej,
  • doświadczenie w pracy w obszarze zagadnień związanych z problematyką współpracy międzynarodowej,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2,
  • dostęp do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „poufne”.

Wymagania dodatkowe

  • znajomość innego języka obcego będzie dodatkowym atutem,
  • znajomość obsługi pakietu biurowego (m.in. MS Office),
  • doświadczenie w pracy na stanowiskach związanych z uzyskaniem środków finansowych dla Policji,
  • prawo jazdy kategorii B.

Wymagane dokumenty:

  • list motywacyjny,
  • CV w formacie Europass.

Sposób dostarczania dokumentów/kontakt:

Oferty (CV zawierające informacje o dotychczas zajmowanym stanowisku z podanymi parametrami finansowymi) należy przesyłać w formie elektronicznej na adres: wp@cbsp.policja.gov.pl.

Odpowiedzi na szczegółowe pytania dot. ogłoszenia udzieli radca Wydziału Prezydialnego CBŚP pod nr. tel.: 47 72-570-78.

Pliki do pobrania