Aktualności

 • XIX Turniej Służb Mundurowych w Szachach rozstrzygnięty

  Data publikacji: 31.08.2020   Opolskie

  Już po raz dziewiętnasty, funkcjonariusze różnych służb zmagali się w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Szachach. Do rywalizacji stanęło 35 funkcjonariuszy z całej Polski. Najlepszym szachistą reprezentującym Policję okazał się Dariusz Cyra z Komendy Stołecznej Policji. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli między innymi Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendant Wojewódzki Policji w Opolu.

 • Huzarzy Śmierci – Policjanci w Bitwie Warszawskiej 1920

  Data publikacji: 30.08.2020  

  W ramach obchodów 100. rocznicy „Cudu nad Wisłą” w Kuligowie 29 sierpnia odbyły się uroczystości upamiętniające Bitwę Warszawską 1920 roku, pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego. W tym roku uroczystości miały nieco inny charakter z uwagi na sytuację epidemiczną w Polsce.

 • Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet - „IPA CUP 2020”

  Data publikacji: 29.08.2020  

  Sekcja Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA przy współpracy Stołecznej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej zorganizowały „Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet - „IPA CUP 2020” o Puchar Prezydenta Sekcji Polskiej IPA pod Honorowy Patronatem Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Pana Zbigniewa Bońka. Ideą, jaka przyświecała organizatorom, było upamiętnienie 95. rocznicy powołania Policji kobiecej, która przypada w 2020 roku.

 • Flash mob z policyjną orkiestrą

  Data publikacji: 28.08.2020  

  Takiego występu nikt ze spacerowiczów i turystów zwiedzających Łazienki Królewskie w Warszawie się nie spodziewał. W niedzielne popołudnie Wydział Promocji Policji Biura Komunikacji Społecznej KGP wraz z Warszawską Szkołą Filmową zorganizowali z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Policji spontaniczne wydarzenie, określane zazwyczaj przez społeczność internetową jako tzw. flash mob. W przepięknym otoczeniu ogrodu przed Starą Oranżerią policyjni muzycy stworzyli dla zaskoczonej publiczności kilkuminutową aranżację słynnego Boléra Ravela.

 • #JestAkcja na tamie

  Data publikacji: 27.08.2020  

  Policyjni kontrterroryści to funkcjonariusze, których na pewno kojarzysz nie tylko z naszej serii filmów w technologii 360. To policjanci, którzy rozbudzają wyobraźnię dużych i małych. Uczestnicząc z nami w projekcie #JestAkcja miałeś możliwość poznać niektóre z tajników ich służby. Dziś ponownie zabierzemy Cię na jedną ze służb wraz z funkcjonariuszami Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA”, podczas której, dzięki technologii video 360 VR, wspólnie dokonamy abordażu na tamę w Dębe na Zalewie Zegrzyńskim.