Aktualności

 • Zakończyła się 47. Europejska Konferencja Regionalna Interpolu w Katowicach

  Data publikacji: 31.05.2019   Śląskie

  Dzisiaj zakończyła się 47. Europejska Konferencja Regionalna Interpolu w Katowicach. Ponad 170 uczestników z 50 państw członkowskich regionu europejskiego dyskutowało przede wszystkim o sposobach walki z przestępczością zorganizowaną, terroryzmem oraz handlem narkotykami. W oficjalnym zakończeniu tego międzynarodowego wydarzenia uczestniczyli Sekretarz Generalny Interpolu Jürgen Stock, Wiceprezydent Interpolu Aleksander Prokopczuk oraz Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

 • Koncert z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej

  Data publikacji: 31.05.2019   Śląskie

  Wczoraj w sali koncertowej NOSPR w Katowicach odbył się wyjątkowy koncert z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Przed zapełnioną widownią wystąpili policyjni muzycy z Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, którym towarzyszyli zaproszeni artyści. Wśród licznie zgromadzonej publiczności nie zabrakło Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka oraz uczestników 47. Europejskiej Konferencji Regionalnej Interpolu, na czele z jego Prezydent‎em ‎Kim Jong Yangiem oraz Sekretarzem Generalnym Jürgenem Stockiem.

 • KWP – Międzynarodowe warsztaty I-LEAD

  Data publikacji: 30.05.2019   Wielkopolskie

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyły się trzydniowe warsztaty dla ekspertów z zakresu zarządzania bezpieczeństwem zgromadzeń i imprez masowych. Ten międzynarodowy projekt badawczy o nazwie I-LEAD (Innovation – law enforcement agency’s dialogue) powstał w ramach programu Horyzont 2020. W dyskusji i zajęciach uczestniczyli policjanci z Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Anglii, Włoch, Rumunii, Litwy, Grecji i Polski.

 • Wykład otwarty prof. dr hab. Wiesława Wysockiego

  Data publikacji: 30.05.2019   Warmińsko-mazurskie

 • Skuteczna Policja – bezpieczni Polacy

  Data publikacji: 30.05.2019  

  Jak wynika z najnowszego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez CBOS 89 procent badanych uważa Polskę za kraj, w którym żyje się bezpiecznie, zaś 98 procent badanych uważa swoją okolicę za bezpieczną. Podkreślić należy, że nigdy w historii tego badania , tj. od marca 1987 roku, odsetek wskazań na poczucie bezpieczeństwa w okolicy miejsca zamieszkania nie był tak wysoki. Niewątpliwie to również zasługa m. in. coraz skuteczniejszych działań podejmowanych przez Policję.