Aktualności

 • Wrocławski policjant ranny podczas akcji zatrzymania przestępców wraca do zdrowia

  Data publikacji: 28.02.2018   Dolnośląskie

  Policjant Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu, ranny podczas akcji zatrzymania niebezpiecznych przestępców, został objęty kompleksową pomocą medyczną i psychologiczną. Trafił do jednego z najnowocześniejszych wrocławskich szpitali, gdzie zajęli się nim wybitni specjaliści. Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu zdecydowali się na rzadki zabieg rekonstrukcji uszkodzonego nerwu, który jest pierwszym tego typu zabiegiem w Europie. Wcześniej, w związku z wszechstronną pomocą ze strony Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendy Głównej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, związaną z leczeniem i rehabilitacją, zagwarantowano środki finansowe na zabiegi medyczne i dalszą rehabilitację umożliwiającą powrót do sprawności.

 • Policyjna profilaktyka w praktyce

  Data publikacji: 28.02.2018   Pomorskie

 • Uroczystość wręczenia medali przyznanych przez Biskupa Polowego Wojska Polskiego oraz odznak 25-lecia NSZZ Policjantów

  Data publikacji: 28.02.2018   Mazowieckie

  W Sali Konferencyjnej Ordynariatu Polowego odbyła się uroczystość wręczenia medali Gloria Intrepidis et Animi Promptis i Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki przyznanych przez Biskupa Polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka oraz odznak 25-lecia NSZZ Policjantów. Jednym z wyróżnionych był bp Józef Guzdek, delegat ds. Duszpasterstwa Policji. Medalami i odznakami wyróżniono również policjantów zasłużonych dla NSZZ Policji. Uhonorowano także najstarsze pokolenie policjantów i pracowników policji, którzy w okresie PRL inicjowali zakładanie związków zawodowych, za co spotkały ich represje.

 • „SpoKREWnieni służbą” w Małopolsce

  Data publikacji: 28.02.2018   Małopolskie

 • Kolejne amerykańsko-polskie warsztaty

  Data publikacji: 28.02.2018   Pomorskie