Aktualności

 • Antyterroryści ćwiczyli z helikopterem

  Data publikacji: 29.09.2017   Śląskie

  Na terenie powiatu zawierciańskiego odbyły się ćwiczenia wysokościowe dla policjantów pododdziałów antyterrorystycznych. Brali w nich również udział wojskowi komandosi z Lublińca i funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W ćwiczeniach wykorzystywany był śmigłowiec Mi-8, z użyciem którego ćwiczone były różne warianty desantowania.

 • „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”

  Data publikacji: 29.09.2017  

  Policja wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną przygotowała akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”, skierowaną do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 • Rozbita zorganizowana grupa przestępcza

  Data publikacji: 29.09.2017   Śląskie

  Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się obrotem narkotyków i dopalaczy. Funkcjonariusze wkroczyli jednocześnie do pięciu mieszkań w Częstochowie, gdzie zatrzymali czterech mężczyzn i kobietę. Wszyscy usłyszeli już zarzuty, a 4 osoby zostały tymczasowo aresztowane.

 • EUPST II - dzień 4

  Data publikacji: 29.09.2017   Pomorskie

  Na wydmach oraz w nadmorskich lasach między Ustką i Łebą ćwiczyli swoje umiejętności policjanci z Europy i Afryki oraz żołnierze armii Stanów Zjednoczonych i Polski. Działania przygotowali wspólnie przedstawiciele Wydziału Misji Zagranicznych i Oficerów Łącznikowych Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP oraz Szkoły Policji w Słupsku, w której stacjonują mundurowi.

 • Delegacja polskiej Policji uczestniczy w obradach 86. sesji Zgromadzenia Ogólnego Interpolu

  Data publikacji: 28.09.2017  

  W Narodowym Centrum Kongresowym w Pekinie trwają obrady 86. sesji Zgromadzenia Ogólnego Interpolu, w której uczestniczy między innymi delegacja polskiej Policji.