Aktualności

 • Ustawa o środkach przymusu bezpośredniego w konsultacjach

  Data publikacji: 22.01.2013  MSW

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przekazało do konsultacji społecznych projekt ustawy o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej, który ujednolica m.in. zasady, sposób użycia, rodzaje środków przymusu bezpośredniego, oraz przypadki, kiedy mogą być użyte. Ustawa ujednolica obecne przepisy w taki sposób, aby służby, które wykonują zbliżone zadania - miały możliwość użycia podobnych środków przymusu bezpośredniego. Projekt ustawy jest dostępny także w serwisie: www.mamzdanie.org.pl. Serwis umożliwia udział w otwartych konsultacjach społecznych i wyrażenie swojej opinii o danym projekcie, większej grupie zainteresowanych. MSW postanowiło skorzystać również z tej formy udziału w publicznej debacie i po raz pierwszy przekazało swój projekt do konsultacji, za pośrednictwem tego serwisu.

 • SESPol – zmiany

  Data publikacji: 21.01.2013  KGP

  Regulacje dotyczące Systemu Elektronicznej Sprawozdawczości w Policji (SESPol) zostały zamieszczone w Zarządzeniu nr 140 Komendanta Głównego Policji z dnia 28 grudnia 2012 r. zmieniające zarządzenie w sprawie planowania strategicznego, sprawozdawczości i oceny pracy Policji.

 • aFrykasy Roku

  Data publikacji: 21.01.2013  KGP

  19 stycznia 2013 roku Afrykanie mieszkający w Polsce i działający w Fundacji „Afryka Inaczej” po raz czwarty wręczyli specjalne nagrody aFrykasy Roku. Nagrody przyznawane są osobom związanym ze światem mediów, kultury i nauki działającym na rzecz promocji tematyki afrykańskiej i dialogu polsko – afrykańskiego w Polsce.

 • Do 22 stycznia potrwają konsultacje społeczne w sprawie L4 funkcjonariuszy

  Data publikacji: 14.01.2013  KGP

 • Dobór do XXII rotacji Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie

  Data publikacji: 08.01.2013  KGP

  Wydział ds. Kontyngentów Policyjnych i Oficerów Łącznikowych Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP rozpoczyna przeprowadzanie doboru policjantów do składu osobowego XXII rotacji Jednostki Specjalnej Polskiej Policji (JSPP), pełniącej służbę w Misji Unii Europejskiej w zakresie praworządności w Kosowie (EULEX).

Wybierz Strony