Aktualności

 • Nowe zasady przyznawania i użytkowania broni palnej przez policjantów

  Data publikacji: 27.07.2011  KGP

  Od 1 sierpnia 2011 roku zacznie obowiązywać nowe Zarządzenie Nr 852 Komendanta Głównego Policji w sprawie zasad przyznawania i użytkowania broni palnej przez policjantów. Zastąpi ono dotychczasowe Zarządzenie nr 6 KGP z 16.05.2000 r. Konieczność wprowadzenia nowego aktu prawnego została podyktowana przede wszystkim zmianami etatowymi i organizacyjnymi zachodzącymi w jednostkach Policji.

 • Zaproszenie na I Mistrzostwa Służb Mundurowych w Półmaratonie

  Data publikacji: 27.07.2011  

  IPA - Region Limanowa serdecznie zaprasza na "I Półmaraton Forrest" oraz "I Mistrzostwa Służb Mundurowych w Półmaratonie", które odbędą się 24 września 2011 r. w Limanowej.

 • Wyposażenie pojazdu samochodowego w gaśnicę

  Data publikacji: 27.07.2011  KGP

  Gaśnica jest elementem wyposażenia obowiązkowego pojazdu samochodowego, którą należy umieścić w miejscu łatwo dostępnym, w razie potrzeby jej użycia. Podczas kontroli drogowej policjanci powinni sprawdzać realizację obowiązku posiadania gaśnicy. Ujawniony przekroczony termin jej ważności nie powinien jednak skutkować zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego lub nałożeniem mandatu karnego. Jednakże w tym przypadku koniecznym wydaje się pouczenie kierującego o potrzebie dokonania konserwacji i sprawdzenia gaśnicy - zgodnie z zaleceniem producenta.

 • Nabór do BOA

  Data publikacji: 26.07.2011  KGP

 • Uroczysta Msza Św. w drugi dzień obchodów Święta Policji

  Data publikacji: 25.07.2011  KGP

  Uroczysta msza św. odprawiona w intencji Policji, rozpoczęła drugi dzień centralnych obchodów Święta Policji. Msza koncelebrowana przez Biskupa Polowego WP ks. bp Józefa Guzdka, została odprawiona w Bazylice Św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Ksiądz biskup modlił się z policjantami i policjantkami obchodzącymi dzisiaj swoje święto, z nimi i za nich, dziękując za ofiarną służbę bliźnim, jednocześnie prosząc o dalsze błogosławieństwo w służbie i życiu rodzinnym.

Wybierz Strony