Aktualności

 • X Szachowe Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych

  Data publikacji: 31.03.2011   Opolskie

  W dniach 13 – 17 kwietnia 2011 r. w Ośrodku Wypoczynkowo - Szkoleniowym „Mieszko" w Pokrzywnej odbędą się X., jubileuszowe Szachowe Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych. Honorowy patronat nad imprezą objął m. in. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 • Specjalna grupa w KGP ds. wybryków chuligańskich w Kownie

  Data publikacji: 30.03.2011  KGP

 • Jest projekt zmian rozporządzenia dotyczącego zatrudniania pracowników w kontyngentach policyjnych

  Data publikacji: 23.03.2011  KGP

  Standaryzacja uprawnień przysługujących policjantom i pracownikom zatrudnionym w kontyngentach, ułatwienia w zakresie pozyskania fachowców posiadających specjalistyczne kwalifikacje (lekarzy, pielęgniarzy, informatyków) oraz możliwość korzystania z rezerwy osobowej, jaką będą mogli stanowić emeryci policyjni posiadający bogate doświadczenie zawodowe – to główne założenia projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie zatrudniania pracowników w kontyngentach policyjnych oraz ich wynagradzania.

 • Podwyższanie dodatku służbowego na czas określony - skuteczne narzędzie motywacyjne

  Data publikacji: 22.03.2011  KGP

  Przyznawanie i podwyższanie dodatków służbowych i funkcyjnych to jedna z form motywacji. Nie może być jednak traktowana jak jednorazowe wydarzenie. Aby była skuteczna musi odbywać się cyklicznie i okresowo.

 • Od dziś funkcjonariusze bardziej chronieni

  Data publikacji: 22.03.2011  KGP

  Ochrona prawna funkcjonariuszy publicznych, którzy z racji pełnionych obowiązków są w największym stopniu narażeni na niebezpieczeństwo osobiste, uległa wzmocnieniu. Wchodząca dziś w życie nowelizacja m.in. Kodeksu karnego rozciąga ochronę prawną przewidzianą dla funkcjonariuszy publicznych także na obywateli, którzy pomimo braku obowiązku, reagują na dostrzeżone naruszenia prawa i występują w obronie bezpieczeństwa publicznego.

Wybierz Strony