Poszukiwani programiści do współpracy

Data publikacji: 18.12.2015

Informujemy że Biuro Łączności i Informatyki KGP uruchomiło przedsięwzięcie mające na celu identyfikację w strukturach Policji, a w szczególności w pionie łączności i informatyki, pracowników i funkcjonariuszy, którzy posiadają wiedzę i umiejętności w zakresie programowania z wykorzystaniem technologii Microsoft.

Zgłoszenia można wysyłać do 31.12.2015 r.  na adres : zbigniew.wisniewski@policja.gov.pl

 

W skrócie przedsięwzięcie składa się z następujących etapów

- identyfikacja chętnych osób do współpracy,

- sprawdzenie wiedzy i umiejętności,

- przydzielenie prac do realizacji,

- weryfikacja i ocena jakościowa wykonanych prac, podjęcie decyzji o przekazaniu do eksploatacji produkcyjnej,

- przedstawienie Komendantowi Głównemu Policji raportu przedstawiającego potencjał jaki udało się w ten sposób zidentyfikować, ukierunkować i uzyskać konkretne rezultaty.

 

Po przedstawieniu Komendantowi Głównemu Policji raportu zostanie podjęta decyzja o dalszej współpracy z pracownikami i funkcjonariuszami Policji w różnych modelach

 

Jest to dość pionierskie przedsięwzięcie w Policji. Takie podejście jest natomiast standardem w różnego rodzaju organizacjach cywilnych, gdzie korzystanie z zasobów w organizacji projektowej jest powszechne. Przy dzisiejszych możliwościach technologicznych organizacja pracy grupowej jest dużo łatwiejsza, w szczególności nie wymaga obecności uczestnika projektu w miejscu, gdzie się go realizuje.

 

Przedsięwzięcie wpisuje się w zatwierdzone przez Komendanta Głównego Policji na lata 2016-2018 zadania priorytetowe do wykonania przez Komendę Główną Policji i komendy wojewódzkie, Komendę Stołeczną Policji: „6. Podniesienie jakości i efektywności pracy Policji poprzez sukcesywne podwyższanie kompetencji zawodowych funkcjonariuszy i pracowników Policji”.

 

Informacja to możliwość skorzystania z szansy jaka może otworzyć się przed pracownikami i funkcjonariuszami Policji w zakresie możliwości rozwoju zawodowego, podniesienia prestiżu poprzez uczestnictwo w wielkoskalowych projektach i – co chyba w obecnych czasach nie jest dla nikogo niespodzianką – możliwość zwiększenia wysokości wynagrodzenia i uposażenia.

 

Należy zwrócić uwagę na bardzo istotny fakt, że przedsięwzięcie to będzie korzystne również dla kadry zarządzającej strukturami polskiej teleinformatyki. O ile łatwiej będzie bowiem utrzymać kadrę informatyczną w strukturach Policji, jeżeli pojawią się przed nią konkretne szanse i możliwości. Presja z rynku cywilnego jest tak ogromna, że popyt w każdym regionie Polski na wykwalifikowaną kadrę teleinformatyczną ma cały czas tendencje wzrostowe. Do tego jeżeli uwzględnimy gwałtownie malejącą barierę językową, to świat stoi przed takimi osobami otworem. Pomijam tutaj – bo to oczywiste – wywód, że w przypadku możliwości uzyskania dodatkowego wynagrodzenia w samej Policji przez pracownika KSC lub funkcjonariusza nie muszą oni występować o żadne zgody, a wartość którą wniosą będzie przecież na rzecz całej Policji.

 

 

Za informację dziękujemy Zbigniewowi Wiśniewskiemu z Biura Łączności i Informatyki KGP.

 

Pliki do pobrania

  • Rozmiar pliku: 752.88 KB
  • Rozmiar pliku: 1.1 MB
  • Rozmiar pliku: 16.36 KB