Finał 25. Mistrzostw Świata Służb Mundurowych w Halowej Piłce Nożnej

Data publikacji: 31.08.2015

29 sierpnia br. na krynickim deptaku odbyły się mecze finałowe w ramach rozgrywanych w Krynicy-Zdroju Mistrzostw Świata Służb Mundurowych w Piłce Halowej. Pierwsze miejsce w mistrzostwach wywalczyły reprezentacje z Jordanii oraz Bośni i Hercegowiny.

W mistrzostwach udział wzięły reprezentacje z 20 krajów m.in. z Belgii, Włoch, Rumunii, Francji, Kanady, Barbadosu, Luksemburga, Republiki Południowej Afryki, Norwegii, Hiszpanii,  Brazylii,  Ukraina, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Estonii, Chin, Rosji i Polski. Oprócz policjantów wystąpiły reprezentacje wojska, służby więziennej oraz straży pożarnej. Podczas finałowych rozgrywek drużyny walczyły o miejsca od 1 do 10 w następujących kategoriach: zespół powyżej 35 lat (seniorzy) oraz zespół poniżej 35 lat (juniorzy).

Tabela wyników

Kategoria junior

  1. Jordania
  2. Służba Więzienna (Polska)
  3. Ukraina
  4. Reprezentacja Komendanta Głównego Policji

Kategoria senior

  1. Bośnia i Hercegowina
  2. Rosja
  3. Reprezentacja Komendanta Głównego Policji
  4. Bułgaria

Podczas finału wyróżniono nagrodą finansową zawodnika fair play mistrzostw, którym został Łukasz Stępień – reprezentant Służby Więziennej z Polski. Zawodnik wykazał się szczególnym gestem i przekazał nagrodę dla dzieci z Oddziału Onkologicznego Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie - Prokocimiu. Królem strzelców (10 bramek) został zawodnik z Jordanii – Bahaa Alkisiwani. Puchar fair play dla drużyny z kategorii senior otrzymała reprezentacja z Barbadosu. W kategorii junior puchar fair play otrzymała drużyna z Chin.

Szczególne upominki pochodzące z Jordanii od zwycięskiej drużyny juniorów otrzymali również zastępca komendanta głównego Policji nadinsp. Cezary Popławski, komendant wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Mariusz Dąbek oraz prezydent WISPA Luc Borlon.

 

Czytaj także:

 

fot. Andrzej Chyliński