Ochrona dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym

Data publikacji: 26.05.2015

26 maja br. w Warszawie odbyła się konferencja „Ochrona dzieci i młodzieży przed wykorzystaniem w kontekście podróży i turystyki. Jej organizatorami była Fundacja Dzieci Niczyje we współpracy z Komendą Główną Policji, Ministerstwem Sportu i Turystki oraz Grupą Hotelową Orbis SA.

Podczas konferencji zostało podpisane porozumienie między komendantem głównym Policji a Fundacją Dzieci Niczyje dotyczące współpracy w zapobieganiu wykorzystywania seksualnego dzieci przez dorosłych, w szczególności w turystyce. Porozumienie podpisali: zastępca szefa Policji insp. Cezary Popławski oraz wiceprezes fundacji Maria Keller-Hamela.

- My, jako Policja, szczególną uwagę zwracamy na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Ta konferencja jest przede wszystkim dedykowana kolejnym pomysłom. Cieszy mnie podpisanie kolejnego porozumienia z Fundacją Dzieci Niczyje. Jestem przekonany, że dzisiejsze rekomendacje przyczynią się jeszcze bardziej do poprawy bezpieczeństwa w tej grupie – powiedział insp. Cezary Popławski.

Dzięki zawartemu porozumieniu uproszczona zostanie procedura zgłaszania Policji sytuacji wskazujących na niebezpieczeństwo wykorzystania seksualnego dzieci. Fundacja utworzyła specjalną stronę internetową www.stopseksturystyce.fdn.pl, na której znajduje się formularz zgłoszeniowy. Informacje tam wprowadzane będą przesyłane automatycznie i bezpośrednio do jednostek organizacyjnych Policji.

Czytaj także: "Nie odwracaj wzroku" – rusza międzynarodowa kampania przeciwko seksturystyce

tekst i zdjęcie Andrzej Chyliński