Data publikacji: 04.09.2014

Każdego dnia w to przedsięwzięcie zaangażowanych jest ok. 4 tysięcy policjantów. W Legionowie w systemie całodobowym działa Policyjne Centrum Dowodzenia. Policjanci dbają o bezpieczeństwo siatkarzy, kibiców, mieszkańców i turystów.

Policjanci ruchu drogowego, prewencji i kryminalni dbają o bezpieczeństwo w rejonach stadionów i na drogach dojazdowych do nich. Pilnują, aby nie doszło do zakłóceń porządku,  pomagają  kibicom bezpiecznie dotrzeć do miejsca, gdzie wspólnie oglądany jest mecz i z niego powrócić.

Na czas trwania Mistrzostw w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie powstało Policyjne Centrum Dowodzenia, w którym pracuje 68 osób, w tym 58 policjantów i przedstawiciele innych służb m.in. Straży Granicznej. Dyżury pełnione są 24 godziny na dobę. Pracownicy Policyjnego Centrum Dowodzenia koordynują pracę policjantów na terenie całego kraju ze szczególnym uwzględnieniem tych miast, w których rozgrywane będą mecze – w nich także na czas Mistrzostw powstały specjalne centra operacyjne.

Turniej rozpoczął się w sobotę, 30 sierpnia, meczem Polska - Serbia na Stadionie Narodowym w Warszawie, a zakończy się 21 września w Katowicach. Spotkania odbywają się w siedmiu miastach: w Warszawie, Bydgoszczy, Gdańsku,Katowicach, Krakowie, Łodzi i Wrocławiu.