Szkoła Policji w Pile wraca do kształcenia kadr policji kryminalnej

Data publikacji: 02.09.2014

Szkoła Policji w Pile ponownie będzie specjalizowała się w szkoleniu funkcjonariuszy służby kryminalnej. Oznacza to powrót do specjalizacji szkół policyjnych.

Jak powiedział Polskiej Agencji Prasowej rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Sokołowski, pilska szkoła ma bogate tradycje w kształceniu funkcjonariuszy służby kryminalnej. „Wiele lat temu było tak, że szkoła w Słupsku szkoliła policjantów prewencji, zaś szkoła w Pile - funkcjonariuszy służby kryminalnej. W latach 90. podjęto decyzję o rezygnacji ze specjalizacji szkół. Teraz komendant główny chce, by szkoła w Pile znów gromadziła ekspertów do walki z przestępczością kryminalną” – powiedział Sokołowski.

Jak wyjaśnił, zmiany w systemie kształcenia w szkołach Policji wprowadzono w latach 90. ze względu na potrzebę prowadzenia dużej liczby kursów podstawowych dla funkcjonariuszy. „Obecnie mamy mniej odejść z Policji, co za tym idzie, możemy skoncentrować się na szkoleniach specjalistycznych. Zdaniem komendanta głównego to dobre rozwiązanie; policjanci nie muszą być ekspertami od wszystkiego, powinni się kształcić w tych kierunkach, w których się specjalizują” - wskazał.

Czytaj także: Zakończenie kursu z komendantem głównym.

Źródło: PAP