Jubileusz 60-lecia powołania pilskiej Szkoły Policji

Data publikacji: 08.09.2014

12 września odbędą się uroczyste obchody jubileuszu 60-lecia powołania Szkoły Policji w Pile. Zobacz program uroczystości.

O godz. 9.00 w kościele pw. św. Stanisława Kostki (ul. Browarna 13) zostanie odprawiona msza święta, w której uczestniczyć będą: kierownictwo Policji i szkoły, kadra, pracownicy i słuchacze, władze lokalne, regionalne i kościelne. Mszy towarzyszyć będzie oprawa muzyczna w wykonaniu Orkiestry Policyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz pilskiego chóru „Halka”.

O godz. 12.00 w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury odbędzie się uroczystość jubileuszowa, połączona z wykładem okolicznościowym i wręczeniem listów, nagród i wyróżnień. Uroczystości towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna poświęcona jubileuszowi szkoły.

Dodatkowe informacje:

podinsp. Dorota Witkowska
Kierownik Sekcji Prezydialnej Szkoły Policji w Pile

tel. 67 352 21 60
tel. kom. 695 820 161
faks 67 352 23 27
dorota.witkowska@sppila.policja.gov.pl

O godz. 15.00 na placu Staszica w Pile rozpocznie się festyn policyjny, na którym nie zabraknie atrakcji, zabaw i konkursów z nagrodami. W programie m.in. koncerty muzyczne, podczas których wystąpią: zespół AWANS ze Szkoły Policji w Pile, Orkiestra Policyjna Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Zespół eMO z Komendy Powiatowej Policji w Bytowie. Ponadto będzie można wysłuchać koncertu operetkowego w wykonaniu st. sierż. Kamila Sikorskiego (tenor) z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim i Małgorzaty Tadeusz-Ciesielczyk (sopran) z Poznania. Gwiazdą wieczoru będzie Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wraz z orkiestrą i solistami.

Dla uczestników festynu przygotowano ciekawe ekspozycje: Szkoły Policji w Pile, Komendy Powiatowej Policji w Pile, Państwowej Straży Pożarnej w Pile, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile, Muzeum Broni Pancernej Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego w Poznaniu, Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim.

Na uwagę zasługują także liczne pokazy m.in.: musztry policyjnej, musztry paradnej, sztuk walki, umiejętności i zwinności pilskich strażaków i policjantów, pokaz tresury psa służbowego, działania wariografu, symulatora uderzeń i komputerowych testów egzaminacyjnych na prawo jazdy kategorii B. Dodatkowo podczas festynu zostaną ogłoszeni laureaci konkursu plastycznego „60 lat Szkoły Policji w Pile w oczach młodzieży”.

Więcej o szkole.

O jubileuszu Szkoły Policji w Pile czytaj także w najnowszym wydaniu miesięcznika Policja 997.