Policyjna sztafeta morska - dwa dni przed czasem

Data publikacji: 22.07.2014

Trzeba przyznać, że Neptun był łaskawy dla policyjnych pływaków. Na południu Polski były ulewy, w centrum gradobicia, a na wybrzeżu podczas trwania policyjnej sztafety nie spadła nawet kropla deszczu. Pogoda i dobre warunki na morzu w połączeniu z hartem ducha i kondycją pływaków pozwoliły pokonać trasę ze Świnoujścia do Krynicy Morskiej w pięć dni!

Pierwsze dwa dni hulał wiatr, ale fale szły przeważnie z zachodu na wschód, więc niosły pływaków. Potem morze przypomniało wielkie jezioro, ale zaczęła się walka z coraz większym zmęczeniem. Ostry start odbył się 14 lipca o 15.00 z ORP Lech. Po pokonaniu prawie 400 km pływacy wyszli na plażę w Krynicy Morskiej 19 lipca o 15.30. 

Bez udziału Marynarki Wojennej i Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP policyjna sztafeta morska nie doszłaby do skutku. To marynarze i specjaliści z BOA zadbali o całą logistykę, asekurację, dowóz pływaków na zmiany w wodzie i wszelką pomoc na trasie. Zawodnicy mieli zająć się tylko pływaniem i zrobili to doskonale.

Przypomnijmy - cel sztafety to wsparcie Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach i uczczenie 95. rocznicy powołania Policji Państwowej.

Największą kwotę na konto fundacji - 10 tys. zł, wpłacił do tej pory sponsor główny firma Roca Trade sp. z o.o., która dostarczyła także paliwo do pontonów asekurujących pływaków. Firma GC Energy sp. z o.o. zaoferowała 3 tys. zł.  Związek Zawodowy Pracowników Cywilnych MSWiA wpłacił 2 tys. zł. Pływaków wsparły też: KSC Polski Cukier S.A., NSZZP i Region IPA CBŚ, które ufundowały pianki i stroje dla zawodników. Policyjne związki zakupiły także olej potrzebny do silników pontonów. Decathlon Targówek i firma Krynica Vitamin dostarczyły napoje izotoniczne. Ubezpieczeniem sztafety zajęły się KBB Polska i Platinium Brokers.

Jak podkreślają policyjni pływacy, liczy się każda złotówka. Pieniądze cały czas można jeszcze wpłacać. Ostateczną kwotę podamy w sierpniowym wydaniu  miesięcznika „Policja 997”. Za naszym pośrednictwem zawodnicy apelują, aby każdy, komu nie jest obojętny los dzieci osieroconych przez policjantów, wpłacił na konto zbiórkowe  Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach tyle, ile może:

89 1020 1068 0000 1602 0228 5922

Z dopiskiem SZTAFETA

 

PAWEŁ OSTASZEWSKI
zdj. autor

 

Czytaj także: Policyjna sztafeta pływacka zakończona!