Data publikacji: 21.07.2014

Dzisiaj w Krynicy Morskiej zakończyła się policyjna sztafeta pływacka. Czternastu śmiałkom jej ukończenia pogratulował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku mł. insp. Zbigniew Maj.

Policyjni pływacy postanowili uczcić 95. rocznicę powołania Policji Państwowej w sposób wyjątkowy. Najtwardsi z nich pokonali w systemie sztafetowym około 400 km wzdłuż całego polskiego wybrzeża morskiego. Płynęli w dzień i w nocy bez przerwy, ze Świnoujścia aż do Krynicy Morskiej. Na mecie czekał na nich Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku mł. insp. Zbigniew Maj, który pogratulował wszystkim pływakom tego wyjątkowego osiągnięcia. W historii polskiego sportu nikt wcześniej nie podjął się takiego wyzwania!

Uczestnicy, oprócz uczczenia 95. rocznicy powstania Policji Państwowej, płynęli również z misją finansowego wsparcia Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. W wydarzeniu wzięły także udział Siły Zbrojne RP, a Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych przydzieliło okręt ORP "LECH" z 3. Flotylli Okrętów z Gdyni do zabezpieczenia imprezy. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Czytaj także:

Popłyną wzdłuż wybrzeża

Treningi po ciemku

Policyjna sztafeta: Oto śmiałkowie

Pływacka Morska Sztafeta Policyjna - start

Policyjna sztafeta morska - minęła pierwsza doba

Policyjna sztafeta morska: Morze się uspokoiło

Policyjna sztafeta morska: minęli półmetek