Policyjna sztafeta morska - minęła pierwsza doba

Data publikacji: 15.07.2014

Dzisiaj 15 lipca br. o 15.00 minęła pierwsza doba od startu ostrego policyjnej sztafety morskiej wzdłuż polskiego wybrzeża. Pierwszy do wody z okrętu „Lech” wszedł pomysłodawca supermaratonu Zbigniew Sajkiewicz, pracownik CBŚ KGP. Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński osobiście życzył mu powodzenia.

- Postanowiłem do końca sztafety nie golić się – mówi Zbigniew Sajkiewicz. – Zrobię to dopiero na mecie w Krynicy Morskiej. Pierwsza noc nie była lekka, na morzu były spore fale. Teraz trochę się uspokoiło, ale warunki pogodowe wymogły, że płyną wszyscy uczestnicy zgrupowania. Po 24 godzinach przepłynęliśmy już prawie 90 km. Średnia prędkość wychodzi więc powyżej 3,6 km/h. Dziś w nocy będziemy mijać Kołobrzeg.  

Przypomnijmy – policyjni pływacy biorą udział w morskim maratonie, aby uczcić 95. rocznicę powołania Policji Państwowej i zwrócić uwagę na los sierot po poległych policjantach.

Podajemy konto Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, na które każdy z nas może wpłacić dowolną kwotę, liczy się każda złotówka!

89 1020 1068 0000 1602 0228 5922

Z dopiskiem „SZTAFETA”

Czytaj także:

 

Paweł Ostaszewski
zdj. autor