Święto mazowieckich policjantów

Data publikacji: 18.07.2014

Mazowieckie obchody Święta Policji odbyły się w tym roku w Płocku. Obchodzone w 95. rocznicę powstania polskiej Policji święto połączone było z otwarciem nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji właśnie w tym mieście. W uroczystościach wziął udział Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz i Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Wojciech Olbryś.

To był wyjątkowy dzień dla wszystkich mazowieckich policjantów i pracowników Policji, a w szczególności dla tych pełniących służbę na rzecz społeczeństwa w Płocku. 95. rocznicę powstania naszej formacji pamiętać będą tutaj wszyscy, ponieważ wiąże się to z uroczystym otwarciem, zbudowanej od podstaw nowej siedziby komendy miejskiej Policji.

Obchody Święta Policji garnizonu mazowieckiego rozpoczęły się mszą świętą w intencji wszystkich policjantów i pracowników Policji. Następnie w uroczystej oprawie pododdziały przemaszerowały przy dźwiękach Orkiestry Reprezentacyjnej Policji pod budynek nowej komendy. Tam na placu odbył się uroczysty apel.

Nadinsp. Wojciech Olbryś w słowach skierowanych do policjantów z garnizonu mazowieckiego podkreślił dobre efekty ich służby, wpływające na poprawę bezpieczeństwa oraz na bardzo wysoką ocenę i zaufanie do naszej formacji polskiego społeczeństwa.

W rocznicę powstania polskiej Policji policjanci i pracownicy mazowieckiej Policji odebrali odznaczenia państwowe, złote i srebrne medale za długoletnią służbę. Podczas uroczystości wręczone zostały także nominacje na wyższe stopnie policyjne. Uhonorowano też osoby, które w wyjątkowy sposób zasłużyły się na rzecz współdziałania z Policją na rzecz bezpieczeństwa.

Po uroczystym apelu i otwarciu nowej siedziby KMP w Płocku odbył się festyn rodzinny, w którym wzięły udział setki mieszkańców miasta. Mogli on zobaczyć wyposażenie, którym w codziennej służbie posługują się policjanci, wziąć udział w licznych konkursach promujących bezpieczeństwo, zasiąść w kinie 5D lub oddać kilka strzałów w mobilnej strzelnicy.

Zobacz galerię zdjęć.