Data publikacji: 18.07.2014

Podczas tegorocznych obchodów Święta Policji na Mazowszu otwarto nową siedzibę Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Teraz policjanci będą pełnić służbę w nowoczesnym budynku, który odpowiada najwyższym standardom. Zapewni to komfort pracy funkcjonariuszom i pracownikom Policji, ale przede wszystkim odpowiednie warunki do przyjmowania osób, które potrzebują bezpośredniego kontaktu z mundurowymi.

Dotychczasowa siedziba komendy miejskiej w Płocku od lat mieściła się w trzech budynkach: przy ul. Słowackiego, 1 Maja oraz Kilińskiego. Takie rozbicie struktury w poważnym stopniu utrudniało sprawne funkcjonowanie jednostki, a ponadto nie gwarantowało odpowiednich warunków pracy policjantom oraz właściwego poziomu obsługi interesantów.

Budowę nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Płocku rozpoczęto w roku 2011, a zakończono w maju 2014. Budynek składa się z dwóch obiektów: biurowo-administracyjnego i szkolno-gospodarczego. Policjanci będą mieć do swej dyspozycji także nowoczesną strzelnicę, salę ćwiczeń, siłownię i saunę. Na miejscu zlokalizowano ponadto stację paliw i stację kontroli pojazdów na potrzeby komendy Policji.

Wartość całej inwestycji to blisko 52 mln zł. Ponad 20 mln zł pochodziło z Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów MSW. Urząd Miasta w Płocku dofinansował inwestycję kwotą ponad 10 mln zł.

Jednostka dysponuje parkingami dla interesantów i pracowników oraz parkingiem technicznym. W nowej komendzie będzie pracować 516 funkcjonariuszy oraz 94 pracowników Policji.

Termomodernizacja komendy została wykonana nowoczesnym systemem REYNOBOND (wełna mineralna i panele aluminiowe), budynek wyposażono też w zestawy solarne do ciepłej wody użytkowej.