Specjalista Sekcji do spraw Eksploatacji Wydziału Obsługi Transportowej BLP KGP

Informacja o wolnym stanowisku w Biurze Logistyki Policji KGP na stanowisku specjalisty sekcji do spraw Eksploatacji Wydziału Obsługi Transportowej.

STANOWISKO: specjalista (stanowisko policyjne);

KOMÓRKA ORGANIZACYJNA KGP: Sekcja do spraw Eksploatacji, Wydział Obsługi Transportowej BLP KGP;

CEL ISTNIENIA STANOWISKA PRACY:

Wykonywanie zadań z zakresu zapewnienia obsługi transportowej komórek organizacyjnych Komendy Głównej Policji oraz udzielanie wsparcia w tym zakresie dla Centralnego Biura Śledczego Policji, Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, Biura Spraw Wewnętrznych Policji, Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji i Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA”, w tym terenowych komórek organizacyjnych CBŚP, CBZC i BSWP znajdujących się na terenie działania Komendanta Stołecznego Policji. Realizacja zadań z zakresu opracowywania, opiniowania i uzgadniania projektów aktów prawnych w zakresie rejestracji pojazdów służbowych w Policji.

GŁÓWNE ZADANIA REALIZOWANE NA STANOWISKU PRACY:

  • realizowanie zadań transportowych zgodnie z poleceniami przełożonych, dyspozytora lub dysponenta pojazdu, w tym delegacji krajowych i zagranicznych;
  • użytkowanie przydzielanego pojazdu służbowego zgodnie z jego przeznaczeniem;
  • terminowe i właściwie wykonywanie czynności obsługowych w przydzielonym pojeździe;
  • dbanie o powierzony pojazd, utrzymywanie jego w sprawności technicznej i czystości oraz utrzymywanie w czystości miejsca stałego parkowania/garażowania tego pojazdu;
  • wykonywanie w przydzielonym pojeździe obsługi podstawowej (OP) oraz zapewnienie przekazania pojazdu w wyznaczonym terminie na obsługę techniczną, naprawę i/lub badanie techniczne;
  • przestrzeganie zaleceń zawartych w instrukcji producenta podczas użytkowania pojazdu oraz zabudowy specjalistycznej np. platformy lawety, itp., a także racjonalne i oszczędne gospodarowanie przedzielanymi płynami eksploatacyjnymi;
  • dbanie o bezpieczeństwo przewożonych osób i mienia, w tym sprawowanie nadzoru nad osobami wsiadającymi/wysiadającymi do/z pojazdu służbowego;
  • wykonywanie wszelkich niezbędnych czynności związanych z załadunkiem/rozładunkiem lub/oraz sprawowanie nadzoru nad załadunkiem/rozładunkiem;
  • weryfikowanie, aktualizowanie i opracowywanie projektów aktów prawnych w zakresie rejestracji pojazdów służbowych w Policji, w celu uregulowania w oparciu o zmiany w przepisach i ujednolicenia zasad rejestracji oraz prowadzenia związanej z tym dokumentacji;
  • weryfikowanie i aktualizowanie niezbędnej dokumentacji pojazdów sprowadzanych z zagranicy oraz inicjowanie przed właściwymi organami postępowania administracyjnego mającego na celu ich legalizację;
  • przygotowywanie dokumentów związanych z uregulowaniem należności publiczno-prawnych związanych z rejestracją i użytkowaniem służbowych środków transportowych w KGP w celu regulowania bieżących zobowiązań finansowych KGP z tytułu użytkowania służbowego sprzętu transportowego;
  • przygotowywanie dokumentacji na potrzeby innych uprawnionych podmiotów w zakresie danych dotyczących pojazdów Policji, w celu zapewnienia właściwego obiegu informacji;
  • niezwłoczne informowanie dyżurnego dyspozytora o zdarzeniu drogowym, a następnie sporządzenie pisemnej informacji w tej sprawie i przekazanie jej przełożonemu;
  • prowadzenie bieżących zapisów w książkach kontroli pracy sprzętu transportowego;
  • przestrzeganie zasad eksploatacji pojazdów służbowych w zakresie: racjonalnego wykorzystania pojazdu, zużycia materiałów pędnych, smarów i ogumienia;
  • archiwizowanie otrzymanej i wytworzonej dokumentacji służbowej.

WYMAGANIA FORMALNE: określone w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych
i Administracji z dnia 16 grudnia 2022 r. w sprawie wymagań w zakresie wykształcenia, kwalifikacji zawodowych i stażu służby, jakim odpowiadają policjanci na stanowiskach komendantów Policji i innych stanowiskach służbowych;

WYMAGANIA NIEZBĘDNE:

  • umiejętności: pracy na komputerze oraz obsługi pakietu biurowego „MS Office”, zdolność analitycznego myślenia i wnioskowania, operatywność, planowania, stosowania i przestrzegania obowiązujących procedur, pracy w zespole, komunikowania się, samodyscypliny, prawo jazdy kat. B, C, D;
  • doświadczenie zawodowe: minimum 1 rok doświadczenia w kierowaniu pojazdami
    w ramach kategorii prawa jazdy B, C i D.

WYMAGANIA POŻĄDANE:

  • kwalifikacje zawodowe: świadectwo potwierdzające ukończenie kursu na przewóz osób
    i rzeczy;
  • umiejętności: prawo jazdy kat. B+E i C+E.

Szczegółowych informacji udziela:

nadkom. Wojciech Stradomski  Naczelnik Wydziału Obsługi Transportowej KGP Biura Logistyki Policji Komendy Głównej Policji tel.47 72 135-35, kom. 503-041-558

W przypadku zainteresowania podjęciem służby na stanowisku oferty (CV zawierające informacje o dotychczas zajmowanym stanowisku oraz zakresie realizowanych czynności) należy przesyłać w formie elektronicznej na adres: wojciech.stradomski@policja.gov.pl