Aktualności

 • Czy wiesz, że?

  Data publikacji: 29.01.2021  

  Czy wiesz, że wiele zachowań nagannych społecznie uregulowano w Kodeksie wykroczeń? Cześć VII.

 • #WspólnieBezpieczni - Anonimowość w internecie

  Data publikacji: 28.01.2021  

  Czy korzystając z kryptowalut można pozostać całkowicie anonimowym? To jedno z kluczowych pytań, które zadają sobie użytkownicy rynku kryptowalut, a na które odpowiada oficer operacyjny Centralnego Biura Śledczego Policji.

 • 15 lat od tragedii na Międzynarodowych Targach Katowickich

  Data publikacji: 28.01.2021   Śląskie

  28 stycznia 2006 roku miała miejsce największa we współczesnych dziejach Polski katastrofa budowlana. Pod ciężarem śniegu zawalił się dach hali Międzynarodowych Targów Katowickich, w której trwała wystawa gołębi pocztowych. Śmierć poniosło wtedy 65 osób – wystawców i odwiedzających z Polski oraz z zagranicy. W 15. rocznicę tragicznych wydarzeń, w imieniu wszystkich śląskich policjantów, hołd ofiarom katastrofy złożył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński wraz z mł. insp. Gabrielą Sochą - Naczelnikiem Wydziału Gabinet Komendanta Wojewódzkiego Policji.

 • Razem raźniej - czyli o pracy z policyjnym psem służbowym

  Data publikacji: 28.01.2021  

  Jeśli lubisz pracę w zgranym duecie i kochasz zwierzęta, to koniecznie obejrzyj ten odcinek "Opolskiego Rekruta". Dowiesz się z niego, jak wygląda służba przewodnika psa służbowego, na czym polega szkolenie, z jakimi czworonogami pracujemy i co dzieje się z naszymi wiernymi przyjaciółmi po przejściu na zasłużoną emeryturę. Więź łącząca policjanta z jego psem służbowym jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Posłuchaj, co na ten temat mówi policyjny przewodnik z ponad 20-letnim stażem.

 • Minister spraw wewnętrznych i administracji powołał nowych komendantów

  Data publikacji: 27.01.2021