Aktualności

 • Konkurs literacki dla uczniów klas I -III szkół podstawowych pn. "Rymowanka - Zachęcanka"

  Data publikacji: 30.04.2019  

  6 maja 2019 r. rusza ogłoszony przez Biuro Ruchu Drogowego KGP konkurs literacki dla uczniów klas I – III szkół podstawowych pn. „Rymowanka – Zachęcanka”, promujący „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków” w 2020 roku oraz ideę używania elementów odblaskowych.

 • Dolnośląscy policjanci obronili tytuł mistrzów Polski w tenisie stołowym, a polkowicki policjant wicemistrzem w singlu

  Data publikacji: 30.04.2019   Dolnośląskie

  Dziesięć drużyn stanęło do rywalizacji w Otwartych Mistrzostwach Polski Policji IPA w tenisie stołowym, które odbyły się w miniony weekend w Radomiu. Wywalczony przed rokiem tytuł mistrzowski obroniła reprezentacja Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji województwa dolnośląskiego w skład, której weszli funkcjonariusze z Polkowic, Lubania oraz Wrocławia. Polkowicki policjant wywalczył również tytuł wicemistrzowski w grze pojedynczej.

 • Policyjna "zielona taktyka"

  Data publikacji: 30.04.2019   Pomorskie

  Taktyka poruszania się oddziałów zwartych policji w terenie otwartym oraz działania pościgowe, to najnowsze szkolenie dla policjantów prewencji przygotowane przez Główny Sztab Policji KGP. Doskonalenie taktyczne w ramach tego kursu prowadzone będzie w słupskiej Szkole Policji.

 • Uroczyste obchody Dnia Policji i Dnia Strażaka na Węgrzech

  Data publikacji: 29.04.2019  

  Delegacja polskiej Policji i Straży Granicznej 27 kwietnia 2019 r. wzięła udział w uroczystych obchodach Dnia Policji i Dnia Strażaka na Węgrzech. Kierownictwo polskiej Policji reprezentowali: Zastępca Komendanta Głównego Policji mł. insp. Tomasz Szymański i Dyrektor Biura Międzynarodowej Współpracy Policji mł. insp. Paulina Filipowiak. Udział polskiej delegacji w obchodach wspierany był przez oficera łącznikowego polskiej Policji akredytowanego przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Budapeszcie.

 • Ruszyli, idą dla Jasia i mają przed sobą ponad 500 kilometrów górskich szlaków

  Data publikacji: 27.04.2019   Śląskie