Aktualności

 • Ćwiczenia gdańskich antyterrorystów na platformie wiertniczej

  Data publikacji: 30.06.2017  

  Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku insp. Jarosław Rzymkowski wraz z I Zastępcą insp. Krzystofem Kozelanem uczestniczyli w szkoleniu policyjnych antyterrorystów. Ćwiczenia odbyły się na platformie wiertniczej, gdzie funkcjonariusze ćwiczyli desant z pokładu śmigłowca policyjnego oraz techniki działań wykorzystywanych w trakcie szturmu na tego typu obiekty. Organizatorem szkolenia był Zastępca Dowódcy SPAP w Gdańsku kom. Jarosław Przyjemczak.

 • Polsko-litewska współpraca

  Data publikacji: 30.06.2017  

  We wspólnych zajęciach szkoleniowych uczestniczą młodzi policjanci z Polski i Litwy. To jeden z efektów podpisanej sześć lat temu umowy o współpracy pomiędzy Szkołą Policji w Słupsku i Szkołą Policji Litwy. Wizyta litewskich policjantów w Polsce odbywa się w ramach programu unijnego „Erasmus+”.

 • Sportowe sukcesy policjantki z Gubina

  Data publikacji: 30.06.2017  

  St.post.Sylwia Włodarczyk – policjantka z Gubina, a także zawodniczka drużyny piłki ręcznej „Sparta” Gubin. W tegorocznym sezonie, podczas rozgrywek drużynowych II ligi kobiet znalazła się w pierwszej dziesiątce kobiet, które strzeliły najwięcej bramek. W klasyfikacji ogólnej, jako drużyna zajęły szóste miejsce w tabeli. W piątek podczas sesji Rady Miejskiej w Gubinie, otrzymała puchar za godne reprezentowanie Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej.

 • Program „Świadectwo – nie lekceważ potęgi ciemnej strony mocy”

  Data publikacji: 29.06.2017  

  Program został opracowany przez kom. Michała Witkowskiego z Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji. To działania profilaktyczne skierowane do młodzieży Miasta Otwocka oraz ich rodziców, mające na celu zapobieganie zjawisku używania narkotyków i dopalaczy oraz ograniczania innych zjawisk patologicznych.

 • Legnicki policjant na podium VIII Biegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów

  Data publikacji: 29.06.2017  

  To było niesamowite przeżycie, 13 km ekstremalnej trasy, pot, błoto i łzy... szczęścia - śmieje się asp. sztab. Daniel Krzeczkowski z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Funkcjonariusz wśród obecnych na biegu służb mundurowych zajął 2 miejsce w VIII Biegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów. Najbardziej pozytywnym aspektem tej sportowej rywalizacji według biegacza było to, że rywale w trudnych sytuacjach pomagali sobie nie bacząc na to, kto dobiegnie do mety pierwszy.