Aktualności

 • III Otwarte Mistrzostwa Małopolski Służb Mundurowych w Narciarstwie Zjazdowym

  Data publikacji: 27.02.2013  IPA

  6 Brygada Powietrznodesantowa oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji - Region IPA Limanowa serdecznie zapraszają na „III Otwarte Mistrzostwa Małopolski Służb Mundurowych w Narciarstwie Zjazdowym” oraz Mistrzostwa 6 Brygady Powietrznodesantowej w Narciarstwie Zjazdowym, które odbędą się w dniu 7 marca 2013 r. na Stacji Narciarskiej „SKI LUBOMIERZ ”

 • Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

  Data publikacji: 25.02.2013  

  Przed nami kolejny „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Między 25 lutego, a 2 marca 2013 r. każdy zainteresowany będzie mógł zgłosić się o poradę m.in. do adwokatów, radców prawnych, prokuratorów, policjantów, czy kuratorów sądowych i komorników. 22 lutego w Ministerstwie Sprawiedliwości odbyła się konferencja prasowa inaugurująca akcję.

 • Trzynastka dla policjantów i pracowników Policji

  Data publikacji: 21.02.2013  

  Komenda Główna Policji informuje, że od dnia 22 lutego 2013 r. będą wypłacane nagrody roczne dla policjantów i pracowników Policji.

 • Po pierwsze człowiek

  Data publikacji: 20.02.2013  

  W drugiej połowie roku ma szansę ukazać się poradnik policyjny pn. "Działania antydyskryminacyjne w jednostkach Policji - praktyczny poradnik". Jest to pierwsze tego typu policyjne opracowanie, które powstaje dzięki społecznej koalicji licznych organizacji pozarządowych, a któremu patronuje i wspiera Rzecznik Praw Obywatelskich. Do prac włączył się też Urząd Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania. Opracowanie redagowane jest przez policyjnych pełnomocników i pełnomocniczki ds. ochrony praw człowieka. Ostateczny kształt redakcyjny zostanie nadany przez Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, dzięki wielkiej uprzejmości insp. dr Romana Stawickiego, Szefa Centrum.

 • Ustawa o środkach przymusu bezpośredniego na Radzie Ministrów

  Data publikacji: 20.02.2013  

  20 lutego br. Rada Ministrów zajmie się przygotowanym we współpracy z MSW projektem ustawy o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej. Projekt przeszedł konsultacje i aktualnie został przekazany na Radę Ministrów bez uwag. Projekt ujednolica m.in. zasady, sposób użycia, rodzaje środków przymusu bezpośredniego, oraz przypadki, kiedy mogą być użyte. Ustawa ujednolica obecne przepisy w taki sposób, aby służby, które wykonują zbliżone zadania - miały możliwość użycia podobnych środków przymusu bezpośredniego.

Wybierz Strony