Aktualności

 • Ceremonia wręczenia medali na Misji Unii Europejskiej EULEX w Kosowie

  Data publikacji: 29.10.2012  

  26 października 2012 na terenie bazy Camp „Charlie” w Mitrowicy, odbyła się uroczystość wręczenia medali Unii Europejskiej za służbę w ramach Misji Policyjnej w Kosowie. Medale wręczono 111 funkcjonariuszom Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie.

 • Policjant musi wykonywać polecenia przełożonych

  Data publikacji: 29.10.2012  KGP

  Policjant musi wykonywać polecenia przełożonych, nawet rozkaz skrócenia włosów - uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie. Zdaniem sądu kara wyznaczenia na niższe stanowisko była adekwatna do przewinienia. Policjant nie zgadza się jednak z takim wyrokiem.

 • Szef MSW wręczył "Krzyże Zasługi za Dzielność"

  Data publikacji: 28.10.2012  KGP

 • Komendant Główny Policji zlecił przeanalizowanie zarządzenia dotyczącego doprowadzeń

  Data publikacji: 28.10.2012  KGP

  Komendant Główny Policji podjął decyzję o przeanalizowaniu zarządzenia regulującego metody i formy działania podczas dokonywania przez policjantów doprowadzeń, pod kątem możliwego zwiększenia ochrony dzieci i innych osób podlegających nakazowi doprowadzenia.

 • Będzie zmiana przepisów o izbach wytrzeźwień

  Data publikacji: 26.10.2012  KGP

  Helsińska Fundacja Praw Człowieka apeluje o szybką zmianę przepisów o izbach wytrzeźwień. Wkrótce zniknie bowiem podstawa prawna do pobierania opłat za pobyt w tych izbach. Senacka komisja zapowiada, że pierwsze czytanie projektu odbędzie się na początku listopada.

Wybierz Strony