105 nowo przyjętych policjantów w garnizonie małopolskim

Data publikacji: 30.12.2016

29 grudnia br. w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji służbę rozpocznie 105 nowych funkcjonariuszy. Najwięcej z nich trafi do Krakowa – 23 osoby zasilą szeregi Komendy Miejskiej Policji. Również Komenda Wojewódzka Policji zyska nowych funkcjonariuszy.

Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych i komisariatów w regionie. Najwięcej bo 13 nowych funkcjonariuszy trafi do służby w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie. Do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu przydzielonych zostanie po 7 policjantów. W Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej służbę rozpocznie 6 nowych funkcjonariuszy. Komenda Powiatowa Policji w Bochni oraz Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem zyskają po 5 nowych policjantów. Natomiast do Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu przydzielonych zostanie po 4 nowych policjantów. W Komendach Powiatowych Policji w Oświęcimiu służbę rozpocznie 3 nowych policjantów, natomiast do Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach trafi 1 nowy policjant.

To piąte w tym roku przyjęcie do służby w jednostkach Policji w województwie małopolskim. Do tej pory w szeregi małopolskiej Policji trafiło 360 osób.

Nowo przyjętym policjantom życzymy wielu sukcesów w służbie.

Źródło: KWP Kraków