Nowe radiowozy dla łódzkich policjantów z Oddziału Prewencji

Data publikacji: 29.12.2016

Kolejne oznakowane radiowozy trafiły już w ręce łódzkich policjantów. Nowe furgony Volkswagen Crafter zastąpią wysłużone Volkswageny T-4. Będą z nich korzystać funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Łodzi. Odpowiednio oznakowane, wyposażone w łączność, dostosowane do potrzeb służby, będą służyły policjantom nie tylko przy zabezpieczaniu imprez masowych, sportowych, demonstracji, ale także używane będą przy codziennych patrolach na ulicach.

28 grudnia 2016 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyło się uroczyste przekazanie przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, Włodzimierza Kalinowskiego, kluczy do 14 oznakowanych radiowozów. W przekazaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych oraz innych służb mundurowych. Podczas uroczystości ks. dr Kazimierz Zaleski poświęcił nowo zakupiony sprzęt transportowy.

Każdym radiowozem może podróżować 8 policjantów (kierowca, dysponent oraz 6 policjantów w II przedziale) wraz z pełnym wyposażeniem (m.in. kaski ochronne, zestawy ochron osobistych, tarcze, pałki szturmowe, broń). Szerokie i wysokie drzwi przesuwne z obu stron dają możliwość szybkiego opuszczenia pojazdu.

Samochody wyposażone są w silniki wysokoprężne o pojemności 2.0 litrów i dysponują mocą 140 KM. Charakteryzują się normą emisji spalin EURO 6. Ułatwieniem dla kierowców są czujniki parkowania z przodu i z tyłu pojazdu, zewnętrzne lusterka elektrycznie i podgrzewane oraz regulacja kolumny kierownicy w 2 płaszczyznach. Poza tym pojazdy wyposażone są w programowalne ogrzewanie postojowe o mocy 5 kW. Każdy z samochodów posiada dwa radiotelefony.

Źródło: KWP Łódź