Z patrolu na „dziki zachód”

Data publikacji: 27.12.2016

Niektórzy uprawiają sport, część zdobywa górskie szczyty, a kolejni sięgają po płótno i pędzel. Natomiast policjant z Żor w dość odmienny sposób spędza swój wolny czas od służby. Jego pasja pozwala mu na zdobywanie nowych doświadczeń oraz na szlifowanie umiejętności strzeleckich. Nietypowa pasja pozwala mu przenieść się na... dziki zachód.

Klimat towarzyszący pasji policjanta z Żor tworzą nie tylko stroje, rekwizyty, tradycje, ale przede wszystkim broń charakterystyczną dla strzelectwa westernowego. To właśnie tym, od pewnego czasu zainteresował się sierżant Rafał Szpyra. Swoje wolne chwile spędza na strzelnicach. Żmudne treningi owocują tym,że z powodzeniem może stanąć w szranki z najlepszymi strzelcami.

Jak mawia Artur Nojek z Polskiego Stowarzyszenia Strzelectwa Westernowego: - Ta dyscyplina nie jest jednak dla wszystkich. Strzelectwo westernowe nie tylko wymaga wielogodzinnych treningów, czy wszechstronnych umiejętności posługiwania się różnymi rodzajami broni, ale i wiedzy na temat bezpiecznego obchodzenia się z nią. Warto dodać, że na strzelnicach, gdzie trenują współcześni kowboje, obowiązują też wyjątkowo rygorystyczne przepisy.

Sierżant Szpyra spełnia je wszystkie, a na dodatek wciąż podnosi swoje umiejętności, które chwali także jeden z członków PSSW Mariusz Poznański: - Rafał nie tylko pasjonuje się bronią, posiada bogatą wiedzę, ale strzela też szybko i precyzyjnie. Świadome i pewne celowanie do tzw. popperów to podstawa podczas organizowanych przez nasze stowarzyszenie zawodów.

Niedawno w Wójcinie nad Prosną rozegrano zawody Santa Claus Shhot-Out. U boku przyjaciół "z dzikiego zachodu" policjant zmierzył się w kilku konkurencjach. Zawodnicy używali różnych  jednostek takich jak: Winchester, dubeltówka horyzontalna, rewolwer, czy Colt 1911. Reprezentacja  z Żor zdobyła, aż sześć dyplomów, z czego z dwa należą do sierżanta Szpyry, który na co dzień pełni służbę w Zespole Patrolowo-Interwencyjnym z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Żorach.

Źródło: KWP w Katowicach

Opis filmu: Z patrolu na „dziki zachód”