Bohaterowie są wśród nas - Komendant lubuskiej Policji dziękuje policjantom

Data publikacji: 22.12.2016

Stoją na straży bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, wykonując swe zadania z narażeniem życia. Strzegą honoru, godności oraz dobrego imienia służby. Dzięki ich profesjonalnej pracy w mijającym roku, ponad sto osób nadal może cieszyć się życiem. Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosław Janiak dziękuje funkcjonariuszom za to, że narażając życie swoje, nie wahali się podać potrzebującym pomocnej dłoni. To policjanci z krwi i kości.

75 zdarzeń i ponad 100 ludzkich istnień uratowanych dzięki profesjonalnej i skutecznej służbie lubuskich policjantów. Ułamki sekund, które decydowały o tym, czy potrzebujący pomocy będą mogli nadal cieszyć się życiem. Właściwa koordynacja działań prowadzona przez oficerów dyżurnych połączona z szybką reakcją i wiedzą policjantów w patrolach sprawiły, że w minionym roku o uratowanych przez policjantów życiach pisaliśmy sporo. Choć takie sytuacje są wpisane w scenariusz policyjnych zadań, to ratowanie wartości najwyższej jaką jest życie zawsze budzi szacunek. Czasami przypadek, czasami desperacki krok sprawiał, że ludzie znajdowali się w krytycznej sytuacji. Bez pomocy innych by nie przeżyli.

W wielu przypadkach to właśnie policjanci obdarzani byli przez te osoby zaufaniem, jako te, które potrafią przyjść z profesjonalną pomocą. Tak też się działo. Szybko włączane sygnały świetlne i dźwiękowe prowadziły policjantów we wskazane miejsce. To chwile dramatyczne ale jednak dzięki doskonałemu przeszkoleniu policjantów kończące się w rezultacie happy endem. Tego oczekuje od nas społeczeństwo, a my zadania swe realizujemy w pełni. Po każdym zdarzeniu, policjanci byli doceniani przez przełożonych, także przez szefa lubuskich policjantów. Teraz Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosław Janiak po raz kolejny podziękował lubuskim policjantom za swą ofiarność, zaangażowanie i profesjonalizm mówiąc, że to honor móc stać na czele garnizonu, w którym służą policjanci zawsze gotowi na ryzyko, aby innym nie stała się krzywda.

Źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.

Opis filmu: Bohaterowie są wśród nas - Komendant lubuskiej Policji dziękuje policjantom