Spotkanie wigilijne z podopiecznymi Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom Po Poległych Policjantach

Data publikacji: 21.12.2016

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to okres spotkań, składania życzeń oraz łamania się opłatkiem. Komendant Stołeczny Policji insp. Robert Żebrowski w obecności swoich zastępców złożył świąteczne życzenia rodzinom policjantów, którzy zginęli w czasie pełnienia służby.

Komendant Stołeczny Policji zapewnił, że dbałość i opieka nad policyjną rodziną wynika z potrzeby serca i dodał, że wszyscy mogą liczyć na wsparcie i pomoc. Ponadto komendant przygotował dla rodzin albumy fotograficzne, a Fundacja Socjalna Emerytów i Rencistów Policyjnych KSP przekazała pomoc finansową.
 
Irena Zając, Prezes Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, podziękowała komendantowi za okazane serce i przygotowanie spotkania wigilijnego dla rodzin poległych policjantów oraz złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Fundacja, jak co roku, przygotowała dla podopiecznych paczki ze słodyczami i kosmetykami.
 
Ksiądz Józef Jachimczak pobłogosławił opłatek i złożył zebranym życzenia spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Kapelan stołecznych mundurowych podkreślił rolę rodziny w społeczeństwie oraz to,  jak istotne jest pielęgnowanie pamięci o niej.
 
Uroczystość uświetnił występ artystyczny młodzieży z Falenicy. Podczas spotkania harcerze przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju.

Każda śmierć to tragedia osobista i materialna, dla rodzin pozbawionych opieki. Dlatego też osierocone rodziny objęte zostały szczególną opieką przez Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Fundację założył w 1997 roku Komendant Główny Policji. Zasadniczym celem działalności jest pomoc materialna dla tych rodzin.

Źródło: KSP