Bożonarodzeniowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Kobiet

Data publikacji: 19.12.2016

18 grudnia br. od wczesnych godzin rannych w Gimnazjum nr 48 w Warszawie Reprezentacja Piłki Nożnej Kobiet KGP brała udział w charytatywnym Bożonarodzeniowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej Kobiet.

Drużyny, które zgłosiły się do rozgrywek przygotowały paczki świąteczne dla podopiecznych Domu Dziecka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi z warszawskiej Białołęki. Organizatorami turnieju był Gabinet Komendanta Głównego Policji oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Centralne Biuro Śledcze.

Do turnieju przystąpiło sześć drużyn. Oprócz reprezentacji Komendanta Głównego Policji, Komendanta Stołecznego Policji i Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA w turnieju udział wzięły drużyny KS Kontra – Fiero, drugoligowa drużyna ze Zgierza oraz czwartoligowa drużyna „Chrząszczyki”.

Sportowe zmagania w duchu fair – play śledzili podopieczni Domu Dziecka, którzy na turniej przybyli z opiekunką panią Izabelą Ambroziak – fanką gry w piłkę nożną. Oprócz charytatywnego celu imprezy zawody zostały przygotowane z myślą o propagowaniu aktywnego wypoczynku, rekreacji oraz pozytywnego wizerunku Policji. Grające na co dzień w piłkę nożną policjantki miały doskonałą okazję do integracji z drużynami cywilnymi oraz wymiany doświadczeń związanych z taktyką halowych rozgrywek w piłkę nożną.

Na zakończenie turnieju odbyło się spotkanie organizatorów, zawodniczek wszystkich drużyn oraz podopiecznych Domu Dziecka z Białołęki, podczas którego zawodniczki oraz przedstawiciele Gabinetu Komendanta Głównego Policji przekazali świąteczne prezenty. Trudno opisać radość i uśmiech towarzyszące dzieciom z Domu Dziecka.

Podopieczni za okazaną życzliwość przekazali życzenia wraz z ręcznie wykonanymi choinkami nadinsp. dr. Jarosławowi Szymczykowi Komendantowi Głównemu Policji i insp. Robertowi Sudenisowi Dyrektorowi Gabinetu Komendanta Głównego Policji oraz podległym policjantom i pracownikom Policji.

To nie pierwszy raz, kiedy Reprezentacja w Piłkę Nożną Kobiet Komendanta Głównego Policji podejmuje wyzwanie, w celu charytatywnym. Przypomnijmy, że we wrześniu policjantki zmierzyły się na pełnowymiarowym boisku z drużyną Ekstraligi Mitech – Żywiec, a dochód z tego wydarzenia został przekazany na cele statutowe Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Źródło: Gabinet KGP