Spotkanie w ramach polsko – niemieckiego projektu „Nie dla narkotyków…” współfinansowanego przez Unię Europejską

Data publikacji: 14.12.2016

W Bolesławcu odbyło się dwudniowe spotkanie dotyczące realizacji polsko – niemieckiego projektu „Nie dla narkotyków - zwiększenie skuteczności policji w zakresie przeciwdziałania przestępczości narkotykowej na terenie przygranicznym polsko - niemieckim” współfinansowanego przez Unię Europejską. W grudniu br. przedstawiciele z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim i Policji w Görlitz omówili warunki współpracy oraz zadania przygotowane do realizacji m.in. zakup odpowiedniego sprzętu do działań profilaktycznych a także specjalistycznych badań laboratoryjnych związanych z wykrywaniem narkotyków.

W ramach tego projektu funkcjonariusze policji zostaną przeszkoleni m. in. z wiedzy specjalistycznej związanej z przestępczością narkotykową, psychologii oraz komunikacji społecznej. Ponadto jednostki policji otrzymają nowoczesne narzędzia do pracy z młodzieżą, rodzicami i pedagogami w postaci walizki demonstracyjnej. Natomiast do badań laboratoryjnych związanych z analizą substancji i środków odurzających zostanie zakupiony odpowiedni sprzęt.

Projekt pt. „Nie dla narkotyków - zwiększenie skuteczności policji w zakresie przeciwdziałania przestępczości narkotykowej na terenie przygranicznym polsko - niemieckim” nr PLSN.04.01.00-02-0001/15 współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg Polska - Saksonia 2014 - 2020.

Źródło: KWP Wrocław