Policyjna wizyta w Domu Samotnej Matki

Data publikacji: 13.12.2016

Radość na twarzach dzieci była największą nagrodą dla policyjnych wolontariuszy ze słupskiej Szkoły Policji, którzy przywieźli przygotowane samodzielnie dary do Domu Samotnej Matki w Koszalinie. Zebranych darów było tak wiele, że część trafi również do dziecięcego hospicjum, które funkcjonuje na terenie Koszalina.

Dary zebrali słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego, którzy służbę w Policji pełnią dopiero od kilku tygodni. W akcję, którą koordynował asp. Jakub Sawicki, włączyli się policjanci z kompanii IV i VIII oraz mł. insp. Małgorzata Urbaniak-Pietrusińska. Jak zgodnie podkreślają młodzi policjanci, był to odruch serca, by przed świętami, wesprzeć tych, którzy na naszą pomoc liczą najbardziej. Policjantki biorące udział w akcji, podkreślały też, że jest to forma solidarności z młodymi matkami, które znalazły się w trudnej sytuacji, bardzo często nie z własnej winy.

Wśród przygotowanych darów znalazły się słodycze i zabawki dla dzieci, ale największą część stanowiły środki pielęgnacyjne i pieluchy jednorazowe, których zakup jest zawsze największym wysiłkiem finansowym dla wolontariuszy Domu Samotnej Matki. W podziękowaniu dzieciaki wręczyły policjantom duże piernikowe serce, które same przygotowały i upiekły. Ponieważ ilość zebranych darów była większa niż na początku oczekiwano, część zostanie przekazana do dziecięcego hospicjum w Koszalinie, w którym przebywają najmłodsi cierpiący na choroby nowotworowe.

Mikołajkowa wizyta w koszalińskim Domu Samotnej Matki nie jest jedyną formą przedświątecznej pomocy, która w grudniu trafi do potrzebujących. Już wkrótce policyjne radiowozy rozwiozą paczki przygotowywane przez policyjnych krwiodawców. Prezenty trafią do jednej z gmin powiatu słupskiego. O szczegółach będziemy informować w naszym portalu.

Źródło: Szkoła Policji w Słupsku